Wpis z mikrobloga

Czy robił ktoś tak i może podpowie:
Nadpłacam kredyt, lecz zamiast mieć niższą ratę chcę mieć dalej to samo ale mniej rat.
Czy bank robi jakieś problemy, sprawdza może od nowa zdolność czy jak to wygląda.
Głównie chodzi mi o to że nawet po nadpłaceniu sporej kwoty to kolejna rata to 8-10% kapitału a reszta to odsetki XD
Więc zmniejszając ilość rat powinien zwiększyć się procent kapitału.
#kredythipoteczny #nieruchomosci
  • 15
  • Odpowiedz
@MrBeast: Nie robiłem, gdyż u mnie taki aneks na skrócenie kosztuje pół procenta kapitału do spłaty, to nie ma sensu. Także nie wiem, ale:

Głównie chodzi mi o to że nawet po nadpłaceniu sporej kwoty to kolejna rata to 8-10% kapitału a reszta to odsetki XD

Więc zmniejszając ilość rat powinien zwiększyć się procent kapitału.


@MrBeast: Mam nadzieję że wiesz, że takie samo przyspieszone tempo spłaty kapitału (i co za
  • Odpowiedz
W ing jak nadplacasz to zdejmuje ci kapital ale harmonogram sie nie zmienia, chyba ze podpiszesz aneks na zmniejszenie ilosci rat. Aneks w ing jest darmowy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrBeast: ja też mam ing i osobiście wolę mniejsze raty. Jak za kilka lat będę mieć ratę 1000 zł to będę mieć w to już #!$%@? bo to wsumie grosze w porównaniu z wynajem. Jeszcze przez 3 lata stałe oprocentowanie
  • Odpowiedz
@MrBeast: Z tego co pamietam to w ing z automatu przy spłacie obniża się rata, ale jeżeli chcesz pozostawić ja na takim samym poziomie i skrócić okres kredytowania to trzeba złożyć wniosek do banku o aneks. Aneks kosztuje bodajże 200 zł? Z tego co wiem to jeżeli rata nie jest wyższa niż ostatnia zapłacona to z automatu wyrażają zgodę.
  • Odpowiedz
@MrBeast: Z tego co pamietam to w ing z automatu przy spłacie obniża się rata, ale jeżeli chcesz pozostawić ja na takim samym poziomie i skrócić okres kredytowania to trzeba złożyć wniosek do banku o aneks. Aneks kosztuje bodajże 200 zł? Z tego co wiem to jeżeli rata nie jest wyższa niż ostatnia zapłacona to z automatu wyrażają zgodę.


@swiety92: Nadplacalem regularnie w ing i trzeba podpisac aneks, ktory jest
  • Odpowiedz
@arbofi: Aneks jak chcesz skrócić okres kredytowania i zostawić ratę na tym samym poziomie, prawda?
A nadpłata i w wyniku tego niższa rata bez aneksu.

Przynajmniej ja tak miałem przy kredycie zaciągniętym w 2020 :)
  • Odpowiedz
@arbofi: Aneks jak chcesz skrócić okres kredytowania i zostawić ratę na tym samym poziomie, prawda?

A nadpłata i w wyniku tego niższa rata bez aneksu.

Przynajmniej ja tak miałem przy kredycie zaciągniętym w 2020 :)

@swiety92: Zgadza się. Nadpłacając w celu zmniejszenia raty nie trzeba nic podpisywać dodatkowo
  • Odpowiedz
@MrBeast: taki sam efekt osiągniesz nadpłacając z każdą kolejną ratą większą kwotę o te X zł o ile rata Ci się obniży, a zachowujesz komfort niższej raty wymagalnej na wypadek gorszego okresu :)
  • Odpowiedz