Wpis z mikrobloga

- płatności telefonem
- paczkomaty
- kasy samoobsługowe w dyskontach

To zdecydowanie 3 rzeczy które wdrożono w #polska w ostatnich latach na masową skale i które bardzo przydaje się w życiu codziennym oraz znacznie skraca czas obsługi, oby więcej takich wynalazków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#iphone #apple #android #zakupy #biedronka #lidl #gownowpis #pieniadze #banki #allegro

Które z tych rzeczy najbardziej ułatwiło ci życie?

  • Płatność smartfonem 24.1% (60)
  • Paczkomaty 65.5% (163)
  • Kasy samoobsługowe 10.4% (26)

Oddanych głosów: 249

  • 18
  • Odpowiedz
@Herato: Płatnośc kartą jest prostsza, wygodniejsza i nie wymaga zasilania. Płatności smatfonem są na rękę tylo wystawcom kart, którym odchodzi koszt produkcji tzw. plastiku.
  • Odpowiedz
@vulcanitu: Właśnie są zajebiste. Nikt nie musi patrzyć na mój ryj no i ja nie muszę patrzeć na innych. Idę, biorę co trzeba, płacę i elo.

Zdania ekspertów znowu podzielone kurła. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vulcanitu: U mnie w Lidlu nawet tego nie sprawdzają. Jedynie jeżeli jest jakiś problem i kasa świeci na czerwono. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Także teoretycznie mogę polecieć w #!$%@? kupując dwa ciastka i płacąc za jedno. xD
  • Odpowiedz
Płatnośc kartą jest prostsza, wygodniejsza i nie wymaga zasilania. Płatności smatfonem są na rękę tylo wystawcom kart, którym odchodzi koszt produkcji tzw. plastiku


@gunsiarz: W czym jest prostsza i wygodniejsza? Chyba że masz na myśli początkowe ustawienie, ale to przecież nie jest specjalnie skomplikowane. Na pewno pod kątem wygody płatności smartfonem na plus, że nie musisz nosić ze sobą karty (smartfona i tak pewnie nosisz). W sumie bezpieczeństwo, jak zgubisz
  • Odpowiedz
W czym jest prostsza i wygodniejsza?


@sadhas: Wyciągam, płacę, chowam. Nie muszę jej odblokowywać, żeby zapłacić. Nie muszę jej ładować, nie rozładuje się też.
  • Odpowiedz
Wyciągam, płacę, chowam. Nie muszę jej odblokowywać, żeby zapłacić. Nie muszę jej ładować, nie rozładuje się też.


@gunsiarz: Obecnie odblokowanie smartfona to dotknięcie lub spojrzenie na ekran, więc nie jest to specjalny minus imo. Dodatkowo zwiększa to bezpieczeństwo. Smartfona i tak musisz ładować, ale zgoda, że jest to minus w przypadku zastępowania nim karty.
  • Odpowiedz
@Herato: Paczkomaty mam w dupie bo nie korzystam, a kasy samoobsługowe to głównie w Żabce, bo kilka rzeczy maksymalnie tam kupuję.

Ale płatności smartfonem i aplikacja mObywatel to nowa jakość życia. Przestałem w ogóle nosić portfel bo mi się stał niepotrzebny, mam dowody rejestracyjne, prawko, dowód osobisty w telefonie, zabezpieczone kodem więc nawet jak zgubię telefon to nie nabiorą mi chwilówek, a karta płatnicza autoryzowana na odcisk palca/twarz sprawia, że
  • Odpowiedz