Wpis z mikrobloga

Teraz tak serio, bo słyszę co jakiś czas o tym, że krzyż w FFP zasłania strzelcom tarczę, zaklejkę (która jest celem), łuskę, którą chce się strącić, pudełko zapałek, itp.
Które modele lunet mają tak grube krzyże? Nigdy nie spotkałem się z lunetą, w której występowałby ten problem (owszem, wielu też w rękach nie miałem) dlatego chciałbym się dowiedzieć co to za konkretne wynalazki.
#bron #strzelectwo #strzelnica
źródło: comment_1653561537qAvQvfYU8j4AKV4L7pmHBv.jpg
  • 5
@Ranger: w FFP krzyż na maksymalnym powiększeniu nie zasłania nic - spotkałem się z lunetami gdzie w SFP gdzie przy 1x krzyż zasłaniał cel na 300m ;)
@Ranger: Nic nie zasłania. To, co masz na zdjęciu to jest krzyż w największym powiększeniu. Ten czerwony środek jest specjalnie zrobiony super cienki, żeby właśnie nie zasłaniał. Dodatkowo sam środek czerwonego krzyża jest pusty.
Jak zmniejszasz powiększenie to w pole widzenia wchodzą te grube czarne belki i one tworzą główny krzyż. Czerwona część jest wtedy ledwo widoczna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Z_dupy_strzelec: ja wiem, ale wielokrotnie słyszałem o krzyżach w ffp, które zasłaniają cel ;) skoro nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi w takim czasie, to widocznie one jednak nie istnieją i to tylko kocopoły powtarzane od lat przez amatorów