Wpis z mikrobloga

@kwiatosz: podepne sie z pytaniem. Mial byc rabat na Council tax £150. Z tego co wiem to automatycznie nie pobierali kasy z direct debit. Ja place normalnie (przelewam im kase) to moge im ot tak za miesiac niezaplacic? Moze wie ktos jak to wyglada.
@Voltix: jak narazie rachunek dostalem normalny :/
Znalazlem cos takiego:
"For those who do not pay council tax via direct debit, your council will confirm how the rebate will be paid to you. Please make sure that communication is from your local council before providing payment details".

Ale jak dzwonilem do lokalnego councilu to babka nieumiala mi odpowiedziec :/
@setka007 Ja też czekam, klucz to pewnie zasoby/kompetencje lokalnych urzędników, oraz czy oddają gotówkę, kiedy muszą zrobić więcej antyfraudowych sprawdzań, czy odliczają od council taxi, gdzie możliwości nadużyć wydaje się być mniej.
@kwiatosz: Z jednej strony się cieszę a z drugiej nie podobają mi się takie socjalizmy pod publiczkę. Równie dobrze Ofgem mógłby zmniejszyć ten cap i na jedno by wyszło, tylko propaganda nie taka jak by sobie BJ życzył. Na marginesie to 400 funtów i 1200 funtów dla najbiedniejszych to jest dokładnie 2x tyle co obiecała Labour w swoim ostatnim programie wyborczym xD
@adriano30 To nie są pieniądze z dodruku tylko z windfall tax - inflacja na pewno skoczy przy podniesieniu capu, niezależnie od tego transferu. Wpompowanie realnego pieniądza który do firm oil gas trafił z kieszeni konsumentów to nie to samo co rozmnożenie na drukarce.

@MarianoaItaliano Tutaj i tak musi zajst transfer pieniędzy, tylko przy obniżeniu capu trzebaby liczyć która firma powinna ile z tego dostać. Myślę że cisną bezpośrednio do ludzi nie tylko