Wpis z mikrobloga

Na livie Dżej tłumaczy swój wierszyk z angielskiego na polski Żmii. Jak to możliwe, że młoda osoba w dzisiejszych czasach nie zna angielskiego? Ponoć we włoskiej szkole się nie uczą. W leciutkim szoku jestem. Wiecie coś na temat nauki obcych języków we Włoszech? Bo w Polsce dzieci teraz uczą się od zerówki.
#hotelparadise
  • 28
  • Odpowiedz
@Leti20: na południu Europy mają trochę inne podejście do angielskiego, nie przywiązują takiej wagi do nauki języków obcych. Bardzo są zamknięci na własne kultury, np. tam wszystkie filmy są dubbingowane, więc takie dziecko nawet nie ma jak się osłuchać z angielskim. Oczywiście wiem, że dubbing jest powszechny w całej Europie, ale na północy jednak bardziej w szkołach promowana jest nauka języków obcych.
  • Odpowiedz
@ddonewry927: to już inna historia. Nie rozumiem tego zdziwienia, że Eliza nie umie angielskiego. Przecież od dawna wiadomo, że ona w szkole to raczej była, żeby być. Według mnie jest sprytna, więc może to pomogło jej przetrwać w szkole, tam ściągnie, tam zbajeruje jakiegoś frajera, żeby jej pomógł.
  • Odpowiedz
@mi_chelle: nie zdawałam sobie z tego sprawy, bo na wakacjach we Włoszech można się dogadać po angielsku i to nie tylko w miejscach turystycznych. A BTW dubbingu w filmach to dla mnie zło;)
  • Odpowiedz
@mi_chelle: to fakt. Ona jest sprytna i udaje mądrzejsza niż jest, więc mogła się prześliznąć przez szkołę. Jednak studiuje rachunkowość i zarządzanie, a to nie jest łatwy kierunek, więc wydawałoby się, że głupia nie jest. No chyba że to studia płatne, więc inna sprawa.
  • Odpowiedz
@Leti20: ona nie studiuje - zapisała się na uczelnie, mając 19 lat - świeżo po szkole. Nawet pierwszej sesji nie zaliczyła, bo była w hotelu. A akurat zapisać się na studia każdy może, a już tym bardziej do jakiejś niskich lotów uczelni prywatnej.
  • Odpowiedz
@Leti20: @ddonewry927: @mi_chelle: przecież w Polsce do szkoły chodziła.Nawet z reprezentacją szkoły wygrała jakieś powiatowe mistrzostwa w pingponga.Wtedy angielski w szkole był nauczany obligatoryjnie.( ͡° ͜ʖ ͡°)Nie umie,bo się nie chciało jej uczyć...( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ddonewry927: tego nie wiedziałam. Początek rozmowy był taki, że powiedziała, że w wieku jeszcze się nie uczy w szkole angielskiego, więc uznałam , że jeszcze wtedy chodziła do szkoły włoskiej. Jednym słowem ściemniała Dzejowi w żywe oczy, tak jak zwykle zresztą.
  • Odpowiedz
@Leti20: To może chociaż włoski zna? W sumie nie widziałam aby kiedyś z Sevagiem rozmawiała po włosku

A jak od 7 roku życia jest w Polsce to w podstawówce miała angielski tylko jej się nie chciało uczyć
  • Odpowiedz
@tabaka11: we Włoszech nie wiem jak jest, ale jeśli chodzi o rozmowy w języku angielski to równie ciężko jest dogadać się po angielsku jest we Francji. Co najlepsze oni w większości znają ten język, ale nie są chętni aby rozmawiać w tym języku, ponieważ uważają, że w ich kraju powinno się rozmawiać w ich języku :D no co kraj to obyczaj :D
Ale ogólnie we Francji są mega sympatyczni ludzie,
  • Odpowiedz
@Opportunist: ja nie twierdzę, że Sevag nie zna włoskiego, ale w tamtej scenie to Eliza mówiła, a Sevag się cieszył. Sevag ma ojca Włocha, ale z tego co kojarzę wychowywał się w Dubaju, więc niekoniecznie włoski to jego pierwszy język
  • Odpowiedz
@mi_chelle: jak ,,studiuje''? jak miała zaliczyć pierwszą sesję, skoro będąc tam czekała ją matura, która z tego co piszą nie zdała za pierwszym razem i miała drugie podejście
dla mnie to ściema z jej strony,jej studia to pewnie jakiś ,,kurs''księgowści'' którą większość nazywa studium dwu letnim,a może rocznym
  • Odpowiedz
@Amikamamy: to na pewno do mnie te pytania? To nie ja w programie telewizyjnym mówiłam, że studiuje. I napisałam jak w mojej opinii te jej studia wyglądają, więc nie wiem o co Ci chodzi
  • Odpowiedz