Wpis z mikrobloga

Przyznam szczerze, że czuję wewnętrzny niepokój, jeśli chodzi o aktualną sytuację na Ukrainie. Czytając wiadomości, wydaje się, że to Ukraińcy dominują kacapów, jednak gdy oglądam wywiady z osobami, które powracają do ojczyzny z Legionu międzynarodowego, mój pogląd na tę wojnę ulega całkowitej zmianie. Słyszymy narrację, że owszem - Rosja ma duże straty, ale ich artyleria robi sieczkę na Ukrainie i udaje im się zdobywać kolejne pozycje.
#ukraina #rosja #wojna
  • 11
Wydaje mi się ze są rejony z przewaga jednej i drugiej strony. To, gdzie się więcej akurat dzieje kształtuje przekaz. Natomiast dzisiaj narracja faktycznie bardziej depresyjna, stąd podzielam Twoje odczucie.
@BFyre: Śledzę głównie Interie, dzisiaj zauważyłem news na Onecie odnośnie aktualnej sytuacji na Ukrainie.
@vrraaaz: O tym właśnie mówię. Właśnie skończyłem oglądać wywiad z kanadyjskim ochotnikiem, który to potwierdza. Ukraina otrzymuje sprzęt od zachodu, ale zwyczajnie jest go za mało. Niejednokrotnie ukraińska piechota jest wystawiona na śmiercionośną, rosyjską artylerią. Kolejna kwestia - mobilizacja. Warto pamiętać o tym, że dla niektórych rusków, otrzymanie powołania do wojska, to jedyna szansa na poprawę