Wpis z mikrobloga

Mam pytanie dot. płynów w bagażu podręcznym. Na stronie wizzair widnieje informacja jakoby na pokład można wnieść płyny jedynie w torbie 20x20 o pojemności 1l (torba) ale bez informacji ile maksymalnie tych płynów można wnieść. W internecie, w kilku miejscach znalazłem info, że w praktyce to wygląda tak, że można wnieść maksymalnie 1l płynów (tylko trzeba pilnować maksymalnej pojemności - 100ml). Ale do torby 20x20 o pojemności 1l nie ma fizycznie możliwości zmieszczenia np. 10x100ml butelek. Mógłby ktoś napisać jak to wygląda w praktyce i czy kosmetyczka 20x20x8cm przejdzie jako ta 1 litrowa torba 20x20? I co #wizzair rozumie po przez możliwość ponownego uszczelnienia?

#podroze
radekqwerty - Mam pytanie dot. płynów w bagażu podręcznym. Na stronie wizzair widniej...

źródło: comment_1653489838VrZSaHAbiT2cuT82voXNoQ.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
le do torby 20x20 o pojemności 1l nie ma fizycznie możliwości zmieszczenia np. 10x100ml butelek. Mógłby ktoś napisać jak to wygląda w praktyce i czy kosmetyczka 20x20x8cm


@radekqwerty: 20x20x8=3200 cm3 = 3,2L więc nie przejdzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ro-lex też sobie to przeliczyłem i rozumiem, że to może być powodem do odrzucenia tej kosmetyczki (i części zawartości), ale czy mógłby to potwierdzić ktoś kto to sprawdził w praktyce (kosmetyczka o większej pojemności niż 1l)? Z tego co czytałem weryfikacji bagażu dokonują chyba pracownicy lotniska, a nie poszczególnych linii dlatego może to nie być tak szczegółowo weryfikowane.
  • Odpowiedz
@radekqwerty: to nie od liniii lotniczej zalezy, ale od humoru strazy granicznej podczas kontroli, przykladowo w Krakowie czasami patrza na to czy sie miescisz w limicie, ale tak na oko raczej, natomiast w Katowicach musialem wyrzucac szampon bo straznik uwzial sie, ze torebka musi sie zamykac i albo wyrzucam albo nie lece
  • Odpowiedz