Wpis z mikrobloga

witam, mam od tygodnia owczarka niemieckiego u siebie, obecnie ma jakoś 8 tygodni skończone. Przyjmę wszystkie cenne rady, jaką karme warto brać? Chciałbym go chować raczej na suchej, raz na dzień mu daje saszetke, raz na dzień podgrzeje w mikrofali szklanke mleka, a tak to woda. Jakimi słowami warto go tresować? Nie chce uzywać slowa zostaw żeby mu się niie myliło potem z zostań. Czy przesadzam i ogarnie? Od kiedy można go na spacery wyprowadzać? Mieszkam na wiosce także przyzwyczail się do dzwięku piły, kur itp. Na razie hasa tylko po ogrodzie który mam dosyć spory. Obrożę mu założyłem żeby się przyzwyczajał że coś będzie miał na szyi cały czas. Jak ze szczepieniami? Do tej pory był tylko odrobaczany. A może jest jakaś dobra stronka na której znajde kompendium wiedzy? Dziękuje
#owczarekniemiecki #psy #kiciochpyta
  • 17
Do tej pory był tylko odrobaczany.


@Marek1106: co ()
kundelka z pseudoszkowa wielkiego kupiłeś, co?

nie ma suchej, którą warto karmić, są co najwyżej suche, które są względnie ok - mięsa po dehydracji min 45-50%, zero zbóż i strączków, max 30% węgli, białka ok 35-40%.
mleka się psom nie podaje, nabiału jako takiego zresztą też nie

Nie chce uzywać slowa zostaw żeby mu się niie myliło potem
Wszystkie te informacje powinienes dostać od hodowcy, razem z wyprawka. Pomijam fakt, że pies został zabrany od matki za wcześnie, skoro już w wieku 7 tygodni był u ciebie. Naprawdę tak trudno zainteresować się tematem hodowli, zanim się weźmie psa?
@Marek1106: na większość z tych pytań powinien Ci odpowiedzieć hodowca. Powinien też dać karmę, którą dotychczas jadł w hodowli w wyprawce. Krowie mleko to może zapewnić szczeniakowi srakę co najwyżej :p Poczytaj o dobrych karmach bezzbożowych z dużą zawartością mięsa, ustal sobie budżet i protestuj. Różne psy reagują na różne karmy i trzeba dobrać je indywidualnie.

Możesz go nauczyć na dowolne komendy, takie jakie Ci się podobają. Może być nawet stół
Jak ma podać łapę to czekasz aż ja poda,


@Wi73k: tak, tylko przy szczeniaku trzeba jeszcze pamiętać, aby robić krótkie sesje, może być ich kilka w ciągu dnia, ale po kilka minut, więc trzeba wyczuć kiedy odpuścić, jeśli psa coś przerasta @Marek1106:
@matra: to zdecydowanie, chodzi mi po prostu że psiak, zwłaszcza im starszy, będzie robił próbę charakterów. Dobrze wie co ma zrobić, ale sprawdza Cię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Marek1106: jeśli masz wspóldomowników to warto też ustalić od razu zasady. Jeśli przykłądowo zdecydujesz że psu nie wolno na kanapę, albo sępić przy stole, to wszyscy muszą się tego trzymać, inaczej całą praca pójdzie na marne.
O złe nawyki dużo łątwiej niż o te dobre
@Wi73k: bzdura, jeśli pies na treningu nie wykonuje komendy, to nie robi próby charakteru, tylko:
a) rozproszenia są za duże (nowe środowisko, coś go boli, śniadanie nie takie)
b) motywacja za mała
c) popełniasz błąd w treningu

PIES TO NIE MASZYNA, nie ma obowiązku spełniać wszystkich zachcianek Twoich. Jeśli mówisz mu "daj łapę" a on tego nie robi, to nie robi ci na złość, tylko gdzieś masz błąd w szkoleniu po
@Marek1106: co do szkoleń, teraz balansdog zaczyna online kurs szczeniaczkowy, można zadawać pytania, zapowiada się świetnie. Koszt 139zł i to będą najlepiej wydane pieniądze.
@r__k: Ok czyli jak odczekam wystarczająco długo, nie powtarzając komendy i pies w końcu podaje łapę to co się zmieniło? Rozproszenia zniknęły? Brzuszek przestał boleć? Ja się wypowiadam z perspektywy własnych obserwacji i doświadczeń. Nigdy psa do niczego nie zmuszałem, a już na pewno nie stosowałem przemocy. Możesz się ze mną nie zgadzać i masz prawo do swojej opinii, ale zbyt lekko przychodzi Ci zarzucanie komuś pisania bzdur
Ok czyli jak odczekam wystarczająco długo, nie powtarzając komendy i pies w końcu podaje łapę to co się zmieniło?


@Wi73k: to jest raczej kwestia myślenia, a nie testowania tak btw. Pies też próbuje kminić czego od niego chcesz.
@Wi73k: no nie masz czekać, tylko zastanowić się, dlaczego pies danej rzeczy nie zrobił i albo obniżyć kryteria, albo zwiększyć motywację, albo spróbować po prostu inaczej... Ja nie mówię, że zmuszasz psa, ale często widać ludzi, którzy np powtarzają komendy x razy i albo sie wkurzają na psa (podnoszą głos, denerwują się, spinają), albo właśnie uważają że pies robi im na złość, bo próbuje nimi rządzić ( ͡° ͜ʖ