Wpis z mikrobloga

Mój efekt na środku / koronie po prawie roku leczenia łysienia androgenowego

Jak na ilość leków i terapii które stosuję, to daleko mi do efektów z reddita, no ale pocieszam się że tam sami hyperresponderzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Generalnie widać że włosy pociemniały, są w lepszej kondycji ale spektakularnego odrostu nie ma. Na linii włosów mniejsze efekty. Zdjęcia przy podobnym oświetleniu

Za rok-dwa powinienem osiągnąć maxa i wejść w plateau, podtrzymując efekty.

Ogólnie priorytetem jest dla mnie brak uboków, dobre samopoczucie i wygoda stosowania. Starałem się dokładać po 1 rzeczy i obserwować w izolacji (o ile to możliwe) jak na mnie działa. Rotacyjnie stosowałem poniższe rzeczy w sumarycznym wymiarze czasowym:

finasteryd oral 0,5mg : 3 miesiące

Minoxidil 5% : 8 miesięcy

Mikronakłuwanie 1mm - 1,5mm 1x w tygodniu z ampułkami: 8 miesięcy

Topical dutasteride 0,01% - 0,05% : 6 miesięcy

Szampony: ketokonazol, pirokton olaminy, szampony na łysienie z różnym składem: 9 miesięcy

Różne suplementy na włosy: B-Complex, Kerabione, Vitabella, dieta bogata w Cynk,Selen, Żelazo: 6 miesięcy

Dodatkowo sporadyczne masaże skóry głowy, różne dodatki do wcierek (melatonina, latanoprost, tretynoina, Alfatradiol, wcierki z Rosmanna), peptydy: 5 miesięcy

#zakola #lysienie #finasteryd #minoxidil #wlosy
feegloo - Mój efekt na środku / koronie po prawie roku leczenia łysienia androgenoweg...

źródło: comment_1653426327T9hjzsHj0VeJvGNDCjNdKI.jpg

Pobierz
  • 24
@frow: różne, nie pamiętam dokładnie nazw bo zamawiam przy okazji kupując kartridże do dermapena

Revitacare, Dermaheal, SRS Hair Xtend - one są drogie i IMO nie warto inwestować

zużyłem ze 20 ampułek Placenta Placo - bardzo tanie i skład nienajgorszy. Taki dodatek - smaruję skórę przed nakłuwaniem
@Razor1711: były efekty po finie, ale niestety miałem uboki (minęły po 3 tygodniach od odstawienia)

Próbowałem również fin topical, ale miałem wątpliwości. Lepiej toleruję topical duta, ale też w odpowiednio niskim stężeniu
@stasiek459: dzięki

Polecam Vichy Dercos K - myję od 2 miesięcy i jestem b. zadowolony. W sumie używam 2 szamponów, najpierw Vichy a po spłukaniu drugi - rotacyjnie Lipogaine Big 5 albo Biokap Anticaduta

Vichy jest lepszy niż Zoxin Med lub Nizoral. Ma w składzie pirokton olaminy 1%, który w badaniach na łysienie androgenowe wypada nawet lepiej niż ketokonazol - też ma działanie antyandrogenowe, a lepiej stymuluje wzrost.

Vichy kosztuje 60zł
feegloo - @stasiek459: dzięki

Polecam Vichy Dercos K - myję od 2 miesięcy i jestem...

źródło: comment_1653473192iay1Y5TGvPSRLikzcdqRfo.jpg

Pobierz
@feegloo: Czyli ketokonazol zastąpić tym Vichy, a do takiego rutynowego mycia np w te dni co nie stosuje vichy/zoxin med używać Biokap Anticaduta lub jakikolwiek z miarę zdrowym składem szampon. A jeszcze spytam dlaczego używasz po Vichy kolejny szampon? Lepszy efekt włosów czy po prostu dodatkowo je myjesz jeszcze?
@stasiek459: nie mówię żeby zastąpić, można np na zmianę myć ketokonazolem i piroktonem olaminy. Szampon tylko z keto ma ten minus, że może wysuszać włosy

Używam 2 szamponów, bo tak zalecają kosmetolodzy i trycholodzy. Pierwsze mycie oczyszcza skórę, a drugie daje lepsze wchłanianie substancji aktywnych. Więc tak wykmniłem z tym Vichy, że skoro kwas salicylowy jest promotorem przenikania, to najpierw myję nim a potem szamponem który ma palmę sabałową, kofeinę etc
@szczepan-szczypawa:

Z przodu trochę się zagęściło, widać na zdjęciu w lewym dolnym rogu, ale tylko w miejscach gdzie były włosy. Trochę udało się odwrócić miniaturyzację, ale bardzo powoli to idzie.

Z przodu miałem przeszczep, na koronie nie. Pierwsze zdjęcie jest po 8 miesiącach od przeszczepu. Więc z przodu po lewej to bardziej zasługa przeszczepu niż leków, bo uznaje się że przeszczep daje maxa do półtora roku
Wow. Mam dokładnie (DOSŁOWNIE) takie same włosy jak Ty, z tym że wyglądają jak na lewym zdjęciu. Zacząłem przeglądać tag, ponieważ zauważyłem, że na czubku z głowy z przodu, zaczyna się wyodrębniać już wyspa... Dodatkowo mam ŁZS. Skóra na linii włosów jest czerwona, swędzi i robi się taki jakby łupież i takie płatki łoju.
Oczywiście poziom DHT mam ultra wysoki.

Czy mógłbyś napisać mi co muszę kupić i zacząć używać, żeby spowolnić/zminimalizować
@Qhundo: jeśli masz ŁZS, to w pierwszej kolejności polecam wizytę u dobrego dermatologa - jak chcesz to pisz priv

Vichy Dercos K - owszem, może pomóc w ŁZS.
Ja nigdy nie miałem ŁZS, natomiast wiem, że wcierki alkoholowe z glikolem mogą jeszcze pogorszyć objawy. Więc możliwe, że minoxidil we wcierce odpada.

Jeśli nie chcesz stosować fina lub duta, to cóż, leczenie łysienia androgenowego w dłuższej perspektywie będzie bardzo trudne i kosztowne.