Wpis z mikrobloga

Było tutaj dużo wpisów że Azow to naziści i wielbią hitlerka etc. - Tak takie były początki, ale ta formacja powoli przechodziła przemianę, zostały jakieś pojedyncze osoby (na pewno było to widać po zdjęciach z Azovstalu na ciele jeńców, znaleźli 2 czy 3 na kilkuset ludzi z pułku Azov), ale przemiana dzieje się na naszych oczach.

SOF AZOV rezygnuje z symbolu Idea Nacji (tzw. bardzo podobny symbol do wilczego haka) i zamiast tego będzie używał symbolu 3 złotych mieczy na niebieskim tle - symbol "lojalności i siły" - drugie zdjęcie w komentarzu.

"Photos from the closed line-up of the SOF AZOV. The soldiers were given chevrons. Unlike the AZOV Regiment, the SOF AZOV does not use the "Idea of a Nation" sign but three golden swords on a blue background as a symbol of loyalty and strength."

#wojna #ukraina #rosja
hcbadixhc - Było tutaj dużo wpisów że Azow to naziści i wielbią hitlerka etc. - Tak t...

źródło: comment_1653420448nwTFGotkF9erdWKfNSlpKz.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@hcbadixhc: Mój kolega Azoviec zginął niedawno broniąc Azovstalu, rozmawiałem z nim na kamerce przed świętami w zeszłym roku o tej formacji, to się mega cieszył bo dostał tam się za 3 razem dopiero. To dość elitarne grono ludzi i już wtedy mi mówił, że czyścili ją z nazioli (chcieli zerwać z wizerunkiem i być traktowani bardziej poważnie, mimo że renomę mają) ale wiadomo jakieś jednostki jeszcze zostały, większość banderowców i nazioli
  • Odpowiedz
@JohnnyPomielony: Widziałem Twój post, szkoda człowieka. Prawy Sektor to ta jednostka "Kraken" z okolic Charkowa ? Bo tam podobno prawie sami weterani z Azova czy to coś innego ? Aż tak w temacie nie jestem.
  • Odpowiedz
@hcbadixhc: Nie znam ich powiązań z Prawym Sektorem, Kraken to specjalna jednostka rozpoznawcza z Charkowa.
Nie wchodzi ona w skład ukraińskich sił specjalnych, ale są oddziałami specjalnymi, w skład których wchodzą żołnierze różnych jednostek, w tym pułku azowskiego jak wspomniałeś (jednakże jest to tylko jakaś część Azova, możliwe że ta o radykalniejszych poglądach)
  • Odpowiedz
@hcbadixhc: Mogę Ci jeszcze w ramach ciekawostki powiedzieć (z tego co wiem od mojego świętej pamięci kolegi) że zarówno Kraken, jak i Azov oraz ochotnicy z Prawego Sektora ćwiczyli razem w Gruzji w 2018 roku, oraz mieli również ćwiczenia prowadzone przez NATO
  • Odpowiedz
@hcbadixhc: faktycznie dużo to zmienia, bo sobie obrazek zmienili. Może dlatego że trochę przypau z takim gównem paradować przy czarnych żołnierzach z USA, albo Polakach. Takie gieroje że bez pomocy z zachodu by ich szczerbate saszki w zdezelowanych czołgach zmietli.

Nie kumam jarania się ta formacja. Ewidentnie są tam podejrzane osoby. Ewidentnie używają nazistowskiej symboliki. Założyciel pieprzą coś o byciu liderem białej rasy i inne tego typu gówna. Zdjęcia ewidentnie żołnierzy
  • Odpowiedz