Wpis z mikrobloga

mieszkam w Gdańsku już 27 lat i moim zdaniem Gdańsk jest po prostu brzydki, mały i źle zagospodarowany, w durnych miejscach budowane durne budowle i projekty nikomu nie potrzebne
  • Odpowiedz
@Kazach_z_Almaty: Moim zdaniem trudno porównywać te 2 miasta, bo się zbytnio różnią wielkością i ilością mieszkańców.
Co mi po dobrej komunikacji np. gdy już metro w nocy nie kursuje i jak z wielu miejsc Wawy ta komunikacja wcale nie jest taka dobra. Dla mnie np. Wawa jest aż za duża, a też tam trochę bywałam.
Co do reszty się w miarę zgadzam. Koszt życia i możliwości nieadekwatne do "korzyści". Ale cóż,
  • Odpowiedz
@pumpkinguy: mieszkałem tez 5 lat w Trojmiescie, teraz już prawie 2 w wawie i jeśli chodzi o miasto do życia to Wawa zostawia 3city w tyle. Pomijając jakieś bialoleki praktycznie każda dzielnica jest miastem 15 minutowym, świetna komunikacja miejska, o wiele łatwiej wszystko załatwić, mnóstwo zieleni, fajne życie nocne itd itd.

@philosophy jak to metro nie kursuje w nocy?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Kazach_z_Almaty: ah wolne miasto Gdańsk, ceny warszawskie a zarobki bydgoskiej. Kogoś grubo #!$%@?ło z cenami tutaj. I jeszcze te zachwyty że jest zajebiście bo ktoś przyjeżdża sobie na weekend i widzi tylko 1 ulice i kawałek plaży i jest zachwycony.
  • Odpowiedz
Co mi po dobrej komunikacji np. gdy już metro w nocy nie kursuje i jak z wielu miejsc Wawy ta komunikacja wcale nie jest taka dobra.


@philosophy: Metro kursuje w weekendy do 2 w nocy, a poza tym w Warszawie są autobusy nocne - langsam langsam aber sicher wszędzie dojedziesz, nawet z Wołomina na Kabaty, trzeba tylko zorientować się w systemie. Akurat komunikacja w W-wie jest całkiem niezła. Nowe dzielnice są
  • Odpowiedz
Gdansk mocno się zmienia i robi się coś na wzór zachodnich kurortów pod względem nieruchomości. Ogólnie jest to fajne miejsce do życia dla mnie jako osoby, która się tutaj urodziła. Widać ogromny rozwój i nowoczesność w skali ostatnich nastu lat. W związku z tym, że Gdansk stał się modny, ściagają tutaj ludzie z całej polski i ceny nieruchomości ostro pną się w górę. Sporo moich znajomych z głębi kraju kupuje sobie tutaj
  • Odpowiedz
@crewlove: @Kazach_z_Almaty: Mnie zawsze śmieszy argument o komunikacji miejskiej. Jak się komuś jakieś miasto nie podoba to od razu na minus komunikacja miejska niezależnie od miejscowości. Mogę się dopytać czemu to w Gdańsku ta komunikacja jest taka tragiczna?
  • Odpowiedz
@Shell136: Nie no, akurat ocena jakości komunikacji miejskiej to jest kwestia bardziej obiektywna. Nie lubie Warszawy, ale zbiorkom ma dobry. Kocham slunsk, ale zbiorkom ma średni. Gdansk ma dobry zbiorkom, jeżeli mieszkasz w pasie nadmorskim blisko skm, bo wtedy jest i blisko tramwaj i autobus. Ale wszędzie indziej jest albo długo i niewygodnie, albo nie ma wcale - szczególnie w górnym tarasie, letnicy, nie wiem, osowej itd. Obiektywnie mówiąc, miejsca gdzie
  • Odpowiedz
@Shell136:

-tramwaje kursujące w godzinach szczytu co 10 minut
-tragiczne lokalizacje przystanków autobusowych
- mała ilość wspólnych przystanków i zsynchronizowanych połączeń autobus/tramwaj
-stare tramwaje kupowane z Niemiec

Starczy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tygrysoffshorowy:

tramwaje kursujące w godzinach szczytu co 10 minut


Przystanki mają swoją przepustowość. Jeśli z danego odjeżdżają 3 linie, to jest tramwaj co 3 minuty.

-tragiczne lokalizacje przystanków autobusowych


Kwestia indywidualna. Ja na to nigdy nie narzekałem

- mała ilość wspólnych przystanków i zsynchronizowanych połączeń autobus/tramwaj


Racja, takich przystanków nie ma dużo. Nie wiem jak to wygląda w innych miastach.

-stare tramwaje kupowane z Niemiec


Nie kupowane tylko kupione 15 lat
  • Odpowiedz
@Kazach_z_Almaty: Przecież takie coś można napisać o każdy mieście w Polsce: "W dobrze skomunikowanym miejsce jest dobrze, w źle skomunikowanym miejscu jest źle"

Miejsca takie jak Osowa, Letnica czy okolice Niepołomickiej rozwinęły się za szybko aby mogła pójść za tym komunikacja, ale przecież to jest normalne. Trzy-cztery osiedla wybudujesz w dwa lata, ale nie linie tramwajową czy skm.

Miasto za tym podąża i na Osową masz PKM + będą bus pasy
  • Odpowiedz
@Shell136:

Czy jesteś jakimś lokalnym gdańskim Balawejderem?

1) Linia na Kartuskiej, dwa tramwaje, jadą co 10 minut. Wiecznie zawalone ludźmi. Linia na Armii Krajowej, masz bodajże 4 linie i tramwaje jeżdżą średnio co 8 minut z tego co widzę.

2) No i co z tego, że Ty nie narzekasz? Twoje zdanie jest Twoją subiektywną opinią. Zobacz sobie układ przystanków na Kartuskiej

3) ---

4) Kupowane dalej. W zeszłym roku znowu przyjechała
  • Odpowiedz
@tygrysoffshorowy:

Czy jesteś jakimś lokalnym gdańskim Balawejderem?


Nie, po prostu dziwi mnie przywalanie się do komunikacji w Gdańsku, jakby była jakaś tragiczna w skali kraju. A z moich obserwacji jest jedną z lepszych. Zazwyczaj to jest jakieś przywalanie się na siłę. Miałem na studiach trochę o tym temacie i swego czasu też się trochę interesowałem.

1) Linia na Kartuskiej, dwa tramwaje, jadą co 10 minut. Wiecznie zawalone ludźmi. Linia na Armii
  • Odpowiedz
@Shell136:

1) studia z tramwajarstwa poważny biznes. Zobacz rozkłady które podałeś i stwierdź czy to sensowne czasy dla linii, które dowożą wszystkich ludzi z nowych sypialni Gdańska.

2) Podałem argumenty. To, że powiesz, że nie są argumentami nie sprawi że przestaną nimi być. Jeżeli dalej ich nie rozumiesz, napiszę z capslocka - ZA MAŁO TRAMWAJÓW, ZA MAŁO LINII, BRAK SYNCHRONIZACJI, ZA WOLNO JEŻDŻĄ, RUCH NIE JEST ZOPTYMALIZOWANY, STARY TABOR.

3) Chcesz
  • Odpowiedz