Wpis z mikrobloga

Stan „0” skończony na ten rok plan zrealizowany, całkowity koszt 45556 zł. brutto, materiał z robocizna, gdzie materiał kupowałem sam, a robocizna zajmowała się majster z pomocnikami. Budynek 16,7 metrów na 9,2 metrów dach dwuspadowy, piętrowy. Teraz poluję na ytonga, i strop teriva, materiał na SSO planuje kupić jakoś od października do grudnia, nie ukrywam czekam na spadki cen materiałów. #budujzwykopem #dom #remontujzwykopem #inflacja #nieruchomosci
RobbinnPll92 - Stan „0” skończony na ten rok plan zrealizowany, całkowity koszt 45556...

źródło: comment_1653413882hUKvcxBEIU3YYg2qptHPly.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
@RobbinnPll92: to ile powierzchni bedzie miał dom? Pewnie kolo 240, jak piętrowy. Milion pęknie razem z ogrodem. Czytałem wiele rad, że budując kolejny dom wiekszość wybrałaby mniejszy dom. A ty nie boisz się przeinwestować?
  • Odpowiedz
@appmstt: W bryle jest duży garaż i maszynowania bo mpzp i co najważniejsze nie przekraczalne linia zabudowy nie pozwoliły by nam w przyszłości postawić garażu murowanego obok domu wiec stwierdziliśmy ze będzie jedna prosta bryła. Mam nadzieje ze wyjdzie taniej, ale to czas pokaże nie nastawiam się, bardziej żyje realizacja kolejnych etapów bez pośpiechu, dzięki czemu czerpie z tego satysfakcję.
  • Odpowiedz
@RobbinnPll92: "W bryle jest duży garaż i maszynowania"

Maszynownia? Budujesz dom z jakimś warsztatem mechanicznym, czy to będzie dom-pociąg i maszynownia jest potrzebna do tego żeby mógł się poruszać po torach?
  • Odpowiedz
@RobbinnPll92: Pamiętaj, że czekając na lepsze jutro (które jak już wspomniano - było wczoraj) narażasz nieskończone elementy na oddziaływanie atmosferyczne i degradację. Beton o ile nie lałeś z dodatkiem W8 (zakładam, że nie) lepiej czym prędzej zabezpiecz, bo za parę lat zaboli.
  • Odpowiedz