Wpis z mikrobloga

Po jakim czasie poczuliście się swobodnie i pewniej za kółkiem? Tak na lajcie jadąc..? Od 3mcy jeżdżę (w styczniu prawko zdałam) i czuje się nadal spięta za kółkiem, czujność lvl 1000, trzymam się z dala od aut bo kierowcy nawet nie umieją kierunku dać że na chodnik wjeżdżają a o chamowaniu tuż przed skrętem (kierunek na styk) nie wspomnę...

#prawojazdy #motoryzacja
  • 27
@cirilla1989: Jak trasa nie jest prosta i jest nowa, to czuję się spięty pomimo, że mam 8lat jazdy na karku i przejechane ponad 100k km. Mam akurat szczęście na co dzień jeździć po dość prostych trasach. Głupi kierowcy to norma, do tego przywykniesz (w pewnym momencie człowiek wie instynktownie, kiedy BMW, które widzi w lusterku zajedzie mu drogę). Błędy będą się zdarzać i tobie i innym. Stresujące odcinki tras zawsze będą
@cirilla1989: po roku jazd po mieście i kilku kilkusetkilometrowych wypadach do innych miast. Tak jak pisali inni, kup sobie kamerkę (najlepiej taką na przód i tył), pooglądaj Polskich Kierowców (najlepiej te najstarsze, zanim weszła ta cała rikordwidjowa hołota), myśl za siebie i innych i pamiętaj, że nawet jeśli ktoś zawinił, to Ty będziesz mieć porysowany/skasowany samochód. Oswajaj się z najbardziej pokręconymi sytuacjami i konfiguracjami (w razie czego przetrenuj sobie poza godzinami
@cirilla1989: jeździć, obserwować. Stopniowo napięcie będzie spadać. Ja na początku jeździłem bez włączonego radia, żeby nie mieć rozpraszaczy, jeszcze trochę i złapiesz luz.
@cirilla1989: Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Jedni szybciej pozbywają się stresu i łapią luz za kierownicą a inni wolniej. Niektórzy nigdy nie pozbywają się strachu przed jazdą samochodem.

Myślę, że za rok będzie lepiej.
@cirilla1989: pojezdzij sobie w miejscu gdzie jak lekko wylecisz z drogi to nic sie nie stanie xD. Polecam tez przetestowac jak dzialaja systemy utrzymania toru jazdy, jak ja testowalem to sie ostro zdziwilem ze tak scina zakret xD