Wpis z mikrobloga

-> Znajdujesz Januszy z kapitałem (jak np. Michael Jordan, ten MJ z Chicago Bulls)
->Chargujesz ich 2% fee z całkowitego kapitału i 20% od zysków
->Jest hossa i super idzie, masz 20% z zysku z nieswojego kapitału. O happy days.
->Jak wtopisz ponad 50% kapitału funduszu na becie przeciwko retardom z reddita to trudno, peszek, w większości nie twoja kasa, no ale nie ma szans na 20% od zysków bo jesteś głęboko w dupie, ale ... jest rozwiązanie
->Rozwiązujesz fundusz, wypłacasz co zostanie z kapitału
->Zakładasz nowy fundusz hedge pozyskując kasę od tych samych Januszy którym straciłeś dużo kasy, i masz znacznie łatwiejszą drogę do koszenie 20% z zysków kapitałowych bo zaczynasz od zera

Perfekcyjny model biznesowy. Prawdziwe perpetum mobile.

Dlatego zakładam fundsz hedge. Kto chce mi powierzyć swój kapital w zarządznie. Nie będę dużo chargował, 1.5% managment fee od całkowitego, powierzonego kapitału w zarządzanie i 15% od zysków.

W 2021 miałem super wyniki na gpw, mogę pokazać wykresik, a ogromnych strat z tego roku jeszcze niezrealizowalem, wiec się nie liczy :)

#gielda #inwestycje #gme #hedgefund
lecho182 - -> Znajdujesz Januszy z kapitałem (jak np. Michael Jordan, ten MJ z Chicag...

źródło: comment_1653388109Q5NEphvsQ02zcCg5DfFec7.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
pzekonujący, gdzie mogę wpłac


@Lereve: Wiesz tak sobie myśle, że to będzie eksuzywny fundusz headge a nie jakis plebejski ETF. Nie będę wszystkiego przyjmował w zarządzanie by nie użerać się z drobnicą. Tylko starannie wyselekcjonowani, świadomi inwestorzy. Wyśli proszę swoją aplikację na adres:
mamzaduzohajsu@buziaczek.pl
  • Odpowiedz
@lecho182: Znam takich co już tak robili teraz siedzą w WAW - prokuratura okręgowa. Nie ma problemów jak sa zyski ale jak strata to zaczynaja się kłopoty. Dobrze sprawdź system prawny. Nie porównuj US z PL (jesteśmy małymi dziećmi).
  • Odpowiedz
@lecho182: wystarczy zrobić jak te żałosne polskir TFI, przyjmujesz wkład, pobierasz 5% management fee, wrzucasz wszystko na ETF globalny. Jak jest hossa to jest git, a jak bessa to przecież na recesje nic nie poradzisz xD
  • Odpowiedz
@lecho182: wiesz, ze te 20% to dopiero za zyski powyżej hurdle rate. Czyli jak zarobisz mniej jak powiedzmy 10%, to zostaje Ci tylko management fee.
W sumie samo założenie hedge fundu to nie jest problem. Nawet zdobycie pierwszego seed capital nie powinno nastręczać problemów. Problemem jest właśnie wyjście powyżej hurdle rate, bo te 2% management rate to ledwo pokryje koszta funkcjonowania.
  • Odpowiedz
nastręczać problemów. Problemem jest właśnie wyjście powyżej hurdle rate, bo te 2% management rate to ledwo pokryje koszta funkcjonowani


@lsh: Przecież to proste ja drut. Robisz ryzykownego beta, albo wygrywasza i kasujesz 20% albo przegrywasz i zakłądasz nowy fundusz :) Najtrudniejszy to znalezienia ludzi co Ci dadzą kasę do zarządzania.
  • Odpowiedz