Wpis z mikrobloga

Co prawda nie #przeszedlem ale taguję bo po kilku dniach i ukończonych misjach to chyba koniec mojej przygody ze Stronghold Crusader II ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Grałem na PC, grę kupiłem za grosze na GOGu wiedziony tęsknotą do lat dziecięcych. I chyba już rozumiem czemu RTS są obecnie wymarłym gatunkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bez urazy dla fanów - na pewno są tacy wśród nas, nie tylko tego konkretnego tytułu ale i całego gatunku - to nie jest fajna gra do pogrania sobie popołudniami dla odstresowania. Fajna historyjka o budowie zamku i utrzymaniu jego ekonomii bardzo szybko zamienia się w mashowanie przycisków myszy żeby wyrobić się z budową poszczególnych elementów w 0.1s bo jeśli się tylko spóźnisz to wróg rozjedzie cię jak walcem.

Gramy w kółko to samo, niby są różne mapy, trochę inny dostęp do surowców, ale w zasadzie można by napisać sobie skrypt na część budynków (co pewnie niektórzy uczynili) xD Gra ma mega kiepski balans - jeśli tylko twoja ekonomia pokona pewien "punkt przegięcia" to z utrzymywania się na granicy przeżycia nagle zamieniasz się w koksa, którego nie da się pokonać.

Przyjemna, nawet po latach, grafika i przyjemne udźwiękowienie niestety nie rekompensują tej nudnej, powtarzalnej w koło Macieju #!$%@?. Jeśli lubicie ginąć w kółko i powtarzać non stop te same czynności w nadziei, że tym razem się uda przetrwać 10 taki sam atak z rzędu (tak, wszystko jest oskryptowane) to zapraszam serdecznie, cała reszta (czyli pewnie 95% rynku) korytarzem prosto - tam jest dużo fajniejszych gier

5/10

Nie mam ostatnio szczęścia ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gry #mirkorecenzja #stronghold
p.....k - Co prawda nie #przeszedlem ale taguję bo po kilku dniach i ukończonych misj...

źródło: comment_1653316403rGajnjea3ofBzGGSxfi2IU.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Firefly Studios i ich Strongholdy to jak Piranha Bytes i Goticzki / Riseny / Elexy - wydają hit a potem dwadzieścia lat równi pochyłej, minimum innowacyjności, tylko grafika się zmienia.
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: imo crusader2 i cała reszta nowych strongholdów to straszne kasztany, jako wychowany na jedynce współczuję tym mającym za gry dzieciństwa te abominacje
Współcześnie gatunek jeszcze ratuje odświeżona seria age of empires
  • Odpowiedz