Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#toya jak na nowym ruterze toya zrobić otwarty NAT, wyprowadzić jedno podłączone urządzenie z adresem wan?
Jakiekolwiek ustawienia NAT, UPnP czy nawet port forwarding - obojętnie byle działało.
Część utrudniającą dalej - nie wiem jaki to router. Płatniczka twierdzi, że jest jedno urządzenie (toya nie używa już modemów?), kolor czarny. Tyle widzi, bo router zażyczyła sobie pod sufitem, a drabiny nie ma (łódzka kamienica - mieszkanie ma chyba z 5~6 metrów wysokości). Instalacja sprzed miesiąca max dwóch, może komuś wymieniali?

#internet #nat #ruter #rutery #router #routery #siecikomputerowe #sieci #lodz
  • 5
  • Odpowiedz
@masterbait: skąd pomysł, że nie używają modemów?
parę miesięcy temu zmieniałem pakiet na szybszy i zmieniali mi przy tym sprzęt i typ, który to montował mówił właśnie, że to jest modem i jak chcę sobie cokolwiek samemu poustawiać w lokalnej sieci, to żebym sobie kupił router i do ichniego modemu podłączył.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@masterbait: z poziomu modemu toyowego nic nie zrobisz. Pewne ustawienia sa mozliwe po zalogowaniu sie na konto abonenckie, takze pelnia mozliwosci jest dopiero jak sie dokupi wlasny router
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@masterbait: ja wyłączyłem wifi z poziomu e-boa. Na infolinię jak zadzwonisz też Ci wyłączą.

Do innych ustawień nie dadzą Ci dostępu, jak cokolwiek ponad dumb AP chcesz ustawić to robisz na własnym sprzęcie.
  • Odpowiedz