Wpis z mikrobloga

Wykopki kochane, potrzebuję pomocy.

Mam w domu #internet. #upc z ich standardowym routerem, jednak ciężko mi pracować przy ogromnej dysproporcji sieci.

Dla wstępu: #router znajduje się w salonie na parterze, PC w gabinecie na piętrze.

Jak wygląda problem?
Laptop w pobliżu routera - ok 430 mbps
Laptop w gabinecie na piętrze - ok 20mbps
Laptop w gabinecie na piętrze (+ wzmacniacz sygnału TP-Link RE205) - ok 131 mbps
PC w gabinecie (tania karta sieciowa #wifi TP-Link Archer T2 + wzmacniacz sygnału) - ok 20 do 40mbps

Jak sami widzicie, straty na PC są bardzo duże, dodatkowo dochodzi ping rzędu 50-100ms. Chciałbym poprawić sytuację, ale nie wiem jak ugryźć temat

Nie mam możliwości podpięcia PC kablem do internetu i wiem też, że ciężko będzie dogonić zasięg wifi przy modemie. Chciałbym jednak cieszyć się chociaż z 1/3 tego co oferuje mój pakiet...

W gabinecie za ścianą mam dodatkowe wejścia sieciowe - myślałem nad kupnem drugiego routera, ale to mnie chyba nie urządza. Karta sieciowa może być tak tragiczna, że nie daje sobie rady? Może inny/kolejny wzmacniacz?

#komputery
  • 5
@Ariendezze: Albo robisz to porządnie albo będziesz miał wieczne problemy. W grę wchodzi tylko instalacja przewodowa gdzie się da - PC, TV, konsole, STB, i w zależności od wielkości domu dwa lub więcej AP np TPlink omada lub Unifi UAP.