Wpis z mikrobloga

Planuję kupić gitarę elektryczną. Ogarniam w miarę już akustyka, a chciałbym coś pograć rocka. Szukałem ostatnio informacji na ten temat i wpadła mi w oko Dean Vendetta 1.0, można ją znaleźć używaną na allegro czy olx w okolicach 500-600 zł. Konkretnie mam na myśli tę aukcję https://allegrolokalnie.pl/oferta/gitara-elektryczna-dean-vendetta-10-2vd
Problem jest taki, że kolega który grywa całkiem poważnie mówi że to podróba. Właściwie nie wiem co o tym myśleć. Ma rację, albo czy opłaca się wgl coś takiego kupować?
Edit: wiem, że najlepiej pojechać i zagrać samemu, ale jak dotąd czegoś sensownego z okolic Rzeszowa nie znalazłem.
#gitara #gitaraelektryczna
  • 9
  • Odpowiedz
@Saper624: Ja tam polecałbym Ci gitarki Harleya Bentona, spoko cena, a na olxie jest facet który sprowadza te gitary, przegląda i ustawia od razu do grania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Saper624: ktoś by w ogóle tak niski model podrabiał?
Jaki masz budżet?
@leniuchowanie Heh, trochę mnie śmieszy takie podejście. Ogrywałeś kiedykolwiek HB ex 84 EMG? Albo HB fusion? Jest mnóstwo propozycji od Corta, yamahy, HB albo nawet używane starsze Ibanezy.
  • Odpowiedz
@Saper624: To nie jest podróba, Dean Vendetta 1.0 to budżetowy sprzęt bez fajerwerków, a swego czasu nówki biegały po 799 zł. Podrabianie czegoś takiego mijałoby się zupełnie z celem, kosztowałoby pewnie więcej, niż ta gitara.
@leniuchowanie: Nie przesadzajmy, rynek się mocno zmienił. Fajną gitarę do grania w domu można mieć spokojnie za te 800-900 zł w segmencie używanym.
@Rookie34: HB Fusion to budżet rzędu 1800-2000 zł, nie ma co
  • Odpowiedz
@Mr_Hand_of_Fate: @Rookie34: @Rookie34: @shael: Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Jeśli chodzi o budżet to faktycznie chciałbym wydać w okolicach 500-600 zł za używaną.

Zgodnie z sugestią odwiedziłem sklep Gitaresko i poszukałem troszkę informacji o Bentonach. Jestem pod wrażeniem, że to bardzo dobry sprzęt jak na taki budżet. Konkretnie jestem zainteresowany tym modelem https://www.olx.pl/d/oferta/harley-benton-st-62-mn-sb-gitara-elektryczna-typ-stratocaster-alnico-CID751-IDL0g5K.html?reason=seller_listing%7Colx_shop_premium

Są jeszcze trzy inne gitary tego typu, ale rozumiem że różnice to właściwie kwestia estetyczna? Właściwie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Saper624: indie i rock, to fajnie by było układ przetworników hss. Prawie każda gitara nadaje się do wszystkiego, jeśli ma dobre przetworniki.
Poczytaj o nich
  • Odpowiedz
@Saper624: ciężko może być z używkami, bo te gitary całkiem niedawno pojawiły się w polskich sklepach, ale gitary jet mają bardzo dobre opinie, sam mam od niedawna jet js-300 i naprawdę instrument zaskakuje jakością, mają tez analogiczny model w typie Telecaster. W sklepach jest za 1000 zł, jak trafisz używkę jest szansa, że będzie ciut taniej. Wiem, że po to podajesz budżet, żeby się go trzymać, ale serio warto rozważyć ciut
  • Odpowiedz