Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Od 2 lat zastanawiam sie co jest nie tak w najnowszych grach. Mysle o wszystkich nowych technologiach. Sa duze rozdzielczosci, wielkie swiaty, epickie modele, znakomita fizyka, ale wciaz mi cos nie pasuje. Czulem podswiadomie, ze jest problem. Jako, ze korzystam z telewizora oled i wiekszosc contentu ogladam w trybie filmmaker jestem bardzo wyczulony na kolory. Po przemysleniach doszedlem do wniosku, ze przy tak duzych rozdzielczosciach i coraz wiekszej zlozonosci scen oraz ilosci poligonow zaczynaja wystepowac bardzo duze problemy z kalibracja kolorow, aby to wygladalo normalnie. Ktos musi "pokolorowac taka gre". Niektorzy twierdza, ze liczy sie linia artystyczna, ale jak chlop sobie wymyslil podbita jasnosc w grze Hitman 3 na zamku, gdzie hdr powinien byc zyleta i wszystko wyglada jak wyprane, to troszke lipa. Pierwszy raz kiedy mialem z tym problem to Red Dead Redemption 2. Mozna znowu powiedziec linia artysty, ale kolory w tej grze sa obrzydliwe. Bardzo zle dobrane. Tak jak grafika moze byc spoko, kolorystyka wola o pomste do nieba. Doswiadczam tego w coraz wiekszej ilosci gier. Valhalla jest nastepnym kolorystycznym bublem. Tworcy chyba nie mogli sie zdecydowac jakiego koloru bedzie trawa i drzewa, wiec dodali milion roznych odcieni i gra wyglada kiczowato. Forza 5 i ohydna dzungla. Czy ktos ma podobne doswiadczenia? Ja osobiscie mam nadzieje, ze znajda sie profesjonalisci od tematu i zaczna robic poprawnie kolorystyke w nowoczesnych grach, bo jak tak dalej pojdzie to teagedia.

#pcmasterrace #xbox #ps5 #xboxseriesx #komputery #grafika #pc #komputery #przemyslenia #gry
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sm_m: Hitman 1, 2 sa dobrze zmasterowane. Natomiast w trojce jest "wizja artystyczna" czyli wyprana biel w kazdej misji i bardzo duzo ludzi plakalo na forach kiedy to naprawia, a deweloper odpisal, ze tak ma byc. Z drugiej strony robia tez wiecej bieli, bo jak grasz to oczy sie mecza i ze wzgledow zdrowia itd. Jest masa roznych dziwnych rzeczy. Tutaj glownie rozchodzi sie o gry, ktore maja byc realistyczne, a
@NielegalneKretowisko: od kilku lat color grading to standard w grach, więc nie spodziewaj się, że gry będą wyglądały jak obraz na zewnątrz. Natomiast zastanawia mnie ta "ohydna dżungla" w FH5, moim zdaniem wygląda legitnie, aczkolwiek nawet na mirko był ktoś kto swoje profile graficzne pod Forzę tworzył, bo też mu nie pasowało. Ale raczej nie znajdę.

Masz możliwość podpiąć to do innego wyświetlacza? Bo może w tym twoim jest problem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ujdzie: Mam jeden z najlepszych tv do grania na swiecie, takze nie jest to problem wyswietlacza. Zreszta mam 2 telewizory i dobry monitor do pc. Na wszystkich jest tak samo. Po prostu jestem wyczulony na kolorystyke w grach, bo sam troche kalibruje.