Wpis z mikrobloga

Będzie się działo tej jesieni ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sklep PGG pokryje zapotrzebowanie rynku indywidualnego na może maksymalnie kilka %.
Największe składy węgla i firmy zajmujące się jego obrotem nie mają towaru, a październik niedaleko.
Pojawiają się jakieś mrzonki o statkach z węglem, które może dopłyną.
Lepiej korzystajcie ze słońca na zapas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pgg #ekogroszek #wegiel #ukraina
  • 10
@pawelgie: Wielu do jesieni zmieni piece na węgiel na coś innego. Przyśpieszona transformacja energetyczna. Żaden program dopłat do wymiany pieca nie zmobilizował tak ludzi jak węgiel po 3 tys. za tonę. Z naszych znajomych dwoje zakłada pompy ciepła zamiast pieca na ekogroszek, kolejni zdecydowali się na gaz.
@asiajasiabasia: to o czym piszesz to jest tak zwany dowód anegdotyczny ( ͡° ͜ʖ ͡°) parę procent w ciągu tych paru miesięcy przejdzie na pompy ciepła. Pieców węglowych pozostanie więc może 5 milionów a nie 5 milionów i 100 tysięcy.
@pawelgie: taki mam ekologiczny pomysł: zbierać po lasach porzucone opony, ciąć na małe kawałki, palić, a niespalone druty oddać do skupu złomu - tu jest ta ekologia. Sarkazm oczywiście, ale tak się to skończy niestety
@pawelgie: nie dowód anegdotyczny, tylko widzę pewien trend i myślę że mogę go ekstrapolować na resztę kraju. Nie mówię o ludziach, co palą oponami, bo oni nawet jak węgiel był tani to go nie kupowali. Jest grupa ludzi, oboje pracują, dom itp. którzy mają jakąś kasę a nie mają czasu na palenie śmieciami czy drewnem, bo do pieca trzeba podkładać, rozpalać - a nikogo nie ma w domu 7-17. Oczywiście tak