Wpis z mikrobloga

#wedkarstwo
W końcu gwarancja na Daiwe rozwiązana... Po ok 8 miesiącach... SG wjechało w to miejsce. Miał ktoś styczność i wyrobił sobie opinie o kolowrotku Savage Gear SG4 2500 FD? Lub innych z serii SG4.
  • 11
@Chochlik89: to odważna decyzja :D tego nikt jeszcze nie przetestował, ale znajac SG to będzie gówno w polewie.

@klefonafide: najbardziej #!$%@? serwis w Polsce. Czekasz na kołowrotek 6 m-cy, często zwracają i nie uznają, albo "naprawiają". Nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno Daiwa ma taki model że kołowrotki do naprawy gwarancyjnej zbierają przedstawiciele, leci to później gdzieś do Niemiec. Z częściami zapasowymi też bieda.

Dla porównania Shimano -
@klefonafide podobno z końcem ubiegłego roku coś w niemieckim oddziale daiwy się system wysypał i problemy z ewidencjonowaniem towaru na dostawy i gwarancyjne, takie info od ludzi że sklepu dostałem.
@klefonafide: zależy od sklepu tez. W Max-Fish wysłałem feeder, który strzelił przy rzucie. Odebrali paczkę i dzwoni do mnie facet z obsługi i mówi że wysyłają nowa. Zależy od sklepu - cześć sklepów wie że serwis Dawiy to żart, więc biorą na klatę i wiedząc +- czy reklamacja zostanie uznana przez producenta sami oddają sprzęt. Mam taki sklep w którym kilka lat temu brałem kołowrotki Daiwy - Ninje, Fuego, BG, Freams.
@Nikczemnik mój sklep to akurat mała sieć niemiecka, w De mieszkam, więc po części stąd różnica, niemcom musi się zgadzać w papierkach, ciężko o takie dogadanie się o jakim pisałeś wyżej.
Teoretycznie ten SG4 z hamulcem 11,5kg nadaje się pod szczupaka, ale u mnie wylądował do kija 3-18g. A z typów przynęt to wszystko co kij obsłuży, plecionka 0,12 i zobaczymy, to taki bardziej zestaw dodatkowy, bo zazwyczaj szczupak na ciężko na
Wszystkie Daiwy LT to moim zdaniem nadają się do przynęt max 5-6g łącznej masy. Oczywiście nie liczę droższych serii, powiedzmy że od Ballistica można ciężej łowić. Na Twoim miejscu wolałbym odżałować i kupić nową Ultegre.