Wpis z mikrobloga

@shmatshiage: cóż, jeśli Rosjanie nie rozpoczną wojny z NATO to raczej nikt im Królewca nie zabierze... Ukraińcy podobno dostali zakaz przekraczania granicy i mogą gonić ich spod Charkowa tylko do granicy.

Co powoduje że nie mogą kompletnie rozbić sił rosyjskich w tamtym rejonie i przenieść części sił do Doniecka. Muszą stale utyrzymywać siły zarówno na granicy z Białorusią, w okręgu Kijowskim, w Charkowie w okolicach Chersonia i Zaporoża .... Co powoduje
A nie Niemcy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@sklerwysyny_pl: jedyna decyzja jaka w tej wojnie moga podjąć niemcy to czy wyslac czy nie wyslac broń na Ukraine a i tak sie okazuje że nawet tej nie mogą podjąć.

cóż, jeśli Rosjanie nie rozpoczną wojny z NATO to raczej nikt im Królewca nie zabierze... Ukraińcy podobno dostali zakaz przekraczania granicy i mogą gonić ich spod Charkowa tylko do granicy.
Ukraińcy podobno dostali zakaz przekraczania granicy i mogą gonić ich spod Charkowa tylko do granicy.


@Franzowaty: Nie mają innego wyboru. Przekroczenie przez nich rosyjskiej granicy oznacza pełną mobilizacje wojsk rosyjskich
zgadza się. dlatego to tylko bezsensowne ruchy ze strony ruskich. Atak ze strony Putina na NATO byłby jak to gdzies przeczytalem "Rozszerzonym samobójstwem".


@shmatshiage: Nie zgadzam się z jego przesadnym optymizmem, ale Skrzypczak ostatnio przewrotnie powiedział, że "Rosjanie doskonale sobie zdają sprawę, że granica z NATO jest obecnie najbezpieczniejszą granicą Rosji" ;)
@shmatshiage: to jest dość ciekawy problem bo teoretycznie można słuchać różnych źródeł o aktualnej wojnie jednak to doprowadzi często do sytuacji w której informacje będą sobie przeczyć (°°
Ja chyba zatrzymałem się na OSW, które nie jest aż tak optymistyczne oraz Wolskim.
Resztę omijam, bo jak piszesz: Mówią to co mi się podoba xD