Wpis z mikrobloga

Hej, ma ktoś tutaj nowego Kia Sportage w hybrydzie?
Wybieram pomiędzy tym a RAV4 i zastanawiam się, czy nie będzie będzie przepaści w spalaniu na korzyść Toyoty. Napęd na 4 koła w Kia dużo dodaje?
Objechałem już oba, Toyota mi się bardziej podoba z zewnątrz ale ma brzydsze wnętrze i jest dużo głośniejsza.
Zaletą oferty od kia jest gwarancja ceny i fakt, że auto byłoby podobno w 1,5 miesiąca (o ile nie anulują, hehe). W Toyocie nie ma gwarancji i oczekiwanie do stycznia.

#kia #sportage #toyota #samochody
  • 20
@tailsy13: w 1,5 miesiąca? to dealer kia ma fantazję :) pół roku się obecnie na hybrydę czeka. Jak ci zależy na niskim spalaniu to hybryda w rav4 spali do 1,5 l mniej niż ta od KIA ale skrzynia w Toyocie jest głośna
@Jaskier: Dealer ma pulę egzemplarzy które podobno będą szybciej i jest tam wersja kolorystyczna i wyposażenia która mi odpowiada. Objeździłem oba i może nie tyle skrzynia co ogólne wyciszenie w RAV4 jest do dupy. 1,5l wydaje się być jednak bardzo dużą różnicą. Jeszcze zastanawiam się nad napędem na 4 koła (w kia) - czy warto dopłacić to 9k i czy faktycznie negatywnie wpływa na spalanie.
@tailsy13: to co mówi dealer dziel na 5, tym którzy zamawiali Ceedy pół roku temu też mówili że nie będzie opóźnień bo KIA przecież ściąga części z Azji a teraz anulowali zamówienia tłumacząc się wojną na Ukrainie skąd ściągali części. co do napędu na 4 - w hybrydzie która ma 230 koni myślę że warto, ale wtedy już cena auta zbliża się powoli np. do nowego lexusa nx który nie jest
@ebismolarek: Kia/Hyundai ma bardzo dobrą jakość. Nie wszystkie modele maja dobre materiały ale spasowanie jest zawsze na wysokim poziomie. Mają też długie gwarancje a taki hyundaia parę lat temu dwa razy wygrał ranking najbardziej niezawodnych aut według ADAC.
@ebismolarek: Ja wziąłem kię bo na toyotę bym czekał rok i się pewnie nie doczekał (cena by się zmieniła na nieakceptowalną). Jeździ się dobrze, przez 2 miesiące zrobiłem już 11 tysięcy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Przez ten czas nie nawaliło nic, jedynie android auto się rozłącza na moim telefonie, ale to może być kwestia kabla.