Wpis z mikrobloga

Coś bym zmienił ale nie bardzo wiem co. Praktycznie identyczny temat na lapku.
Po ponad roku doświadczeniu z tonacją "przyjazną dla wzroku" i redshiftem muszę stwierdzić, że rzeczywiście ograniczenie niebieskiego światła w moim subiektywnym mniemaniu jest ok.
Ktoś może bardziej zagłębiaj się w temat i może zna jeszcze lepsze sposoby na nie niszczenie sobie wzroku przy komputerze.
#linux #pokazpulpit #redshift
Pobierz
źródło: comment_1652992958htbC0eQazfAbP5OECjJiZF.jpg
  • 19
Ktoś może bardziej zagłębiaj się w temat i może zna jeszcze lepsze sposoby na nie niszczenie sobie wzroku przy komputerze.


@Fat_Mo: Możesz przejść na ekran eINK
Po ponad roku doświadczeniu z tonacją "przyjazną dla wzroku" i redshiftem muszę stwierdzić, że rzeczywiście ograniczenie niebieskiego światła w moim subiektywnym mniemaniu jest ok.


@Fat_Mo: Ale to ograniczanie niebieskiego to ma raczej sens przed zaśnięciem a nie cały dzień. Ja bym osobiście zgłupiał przy ciemnym motywie non stop.
@L3gion: No właśnie ja mam nawet w dzień ustawiony tryb nocny. W pracy na W10 też chociaż widzę, że tam jest on bardziej symboliczny. Ekran bankomatu dla mnie daje jak stara Unitra xD
@L3gion: Napewno? Nie jestem specjalistą ale zauważyłem, że przy ograniczeniu jasności i niebieskiego moje oczy się tak nie męczą, może subiektywne odczucie ale jednak jest lepiej.
@Fat_Mo:

The short answer to this common question is no. The amount of blue light from electronic devices, including smartphones, tablets, LCD TVs, and laptop computers, is not harmful to the retina or any other part of the eye.
@Fat_Mo: za to z kobo da się zrobić terminal z podpiętą klawiaturą. Ludzie tak tego używają jako notatnik/procesor tekstu (?). Możesz podpiąć terminal sobie wtedy. Z tym, że to bardziej ciekawostka niż realne zastosowanie:
https://goodereader.com/blog/electronic-readers/kobowriter-transforms-the-kobo-glo-hd-into-an-e-ink-typewriter
A ludzie takie coś budują bo jast bardzo mało tego typu sprzętów na rynku. W zasadzie jedyny, który kojarzę to jakieś japońskie urządzenie które nawet nie wyszło po za ich kraj.
@Fat_Mo: ja tu tylko przyszedłem #!$%@?ć @fervi bo triggeruje mnie, odkąd to zauważyłem, jego tendencja do polecania rzeczy
a) których nie widział na oczy
b) o których nie ma zielonego pojęcia
c) bo mu się coś wydaje albo sam by chciał korzystać ale nigdy nie będzie
d) potrafi nawet polecać pomysły albo niemożliwe do zrealizowania albo mijające się z jakimkolwiek sensem xD
@Fat_Mo: Z takich typowych to nie. Możesz ewentualnie jak masz np. ekran AMOLED (czyli pewnie nie masz, nie wiem czy są monitory tego typu - możę OLED się tak zachowują?) wszystko na czarno zrobić. Wtedy mniej prądu używasz :P
@fervi: nie no stary jeden sprzęt to to wiekowy probook na 3 generacji a drugi to stacjonarka z dellem i hpkeim.
Zastanawiałem się bardziej nad jakimiś ustawieniamy nie dającymi po gałach ale @L3gion chyba wszytsko wytłumaczył, że to nie ma sensu. Mimo wszystko pozostane przy zredukowanym niebieskim bo mam wrażenie "nie wypaloonych oczu".
Ale dzięki za sugestie.