Wpis z mikrobloga

@gustaffos: w takim razie reraise nie dalby mu żadnego value, bo po scallowaniu pot sizu na turn i reraise na river Daniel postawił by go w 100% na full house i to nie na tym z 55. Nie ma też handów lepszych od handu Patricka z których mógłby Daniela zrzucić (może oprócz 99? a to tylko 3 comba wobec 7 combo 9Ts TQoff) więc reraisowanie jako blef też nie ma sensu
  • Odpowiedz
@konsonanspoznawczy: słaby fold. Vs range QQ,TT,55,QTs,T9s ma 37%, a potrzebuje 25%. Chyba, że oni tam z MP otwierają jakieś QTo to cała matematyka się zmienia. No, ale to by oznaczało, że Antonius otwiera wszystkie offsuit broadwaye.
Są dwie opcje w tym rozdaniu. Albo Negreanu popełnia błąd preflop flat callując jeśli uważa, że nie jest w stanie się stackować z fullem albo na river robiąc jakiegoś hero folda.
  • Odpowiedz
@konsonanspoznawczy: no właśnie to jest ten problem, że grasz vs 20% zakres otwarcia, a foldujesz river z fullem na river będąc 180bb deep. Dodam jeszcze tylko, że vs 20% zakres to 100% czasu powinien squeezować preflop. Ale ja tych gierek nie oglądam, więc szczerze mówiąc nie wiem nawet czy oni tam na serio grają czy się bawią.
  • Odpowiedz
@konsonanspoznawczy: no ma znaczenie, bo jeśli ktoś otwiera z MP 20% zasięg to znaczy, że postflop coś z tymi rękoma musi robić, np. więcej blefować. Nie wiem jaka tam jest dynamika, czy Antonius nigdy nie shipuje KJ na river vs Negreanu, który betuje jedynie za pół puli.
edit: sorry, KJ nie ma sensu
  • Odpowiedz
@janusz-cebula: problem w tym, że mając straight draw zcallowanie 100% bet sizu w three way pot będąc OOP to już zakrawa o szaleństwo, bo jesteś pierwszy do działania na river, a więc ani nie dostaniesz value z straighta a blef będzie wyglądał mega podejrzanie, a ranga Negreanu jest na tamten moment bardzo mocna, więc mając na uwadze że Antonius to dobry gracz można wyeliminować kompletne bluffy z jego range, co właśnie
  • Odpowiedz
@konsonanspoznawczy: z tym KJ sie poprawiłem. Nie jestem przyzwyczajony do oglądania rozdań live. Oni naprawdę grają tam taką prostą gierkę, że zero blefów na river, a grają o kilkaset tysięcy $?
Pamiętam jak oglądałem filmy z nl400+ to tam była zupełnie inna dynamika. Po prostu ciężko mi uwierzyć, że tacy prosi celebryci otwierają 20% z MP, a potem grają abc rega z nl2 :D
  • Odpowiedz
@janusz-cebula: grają blefy, ale musi mieć on ręce i nogi. Mało oglądasz pokera najwidoczniej.
Poza tym loose aggresive play to nie zawsze dobra strategia. Daniel Negreanu mówił, że jak chcesz grać fajerwerki, niesamowite widowiskowe blefy to ok, ale potem przyjdę ciebie i poproszę frytki do tego burgera.

Oni grają tak żeby wygrywać, a to że to się pokrywa z nl2 w większości przypadków to inna sprawa.
Poza tym tu jest bardzo
  • Odpowiedz