Wpis z mikrobloga

#neuropa #prawo #ragekageradzi

jak zwykle festiwal januszów i cebuli w tematach prawnych, niestety nasz system edukacji jest tak mocno do bani, że nawet takie dość proste rzeczy przerastają kumacje zwykłego Kowalskiego, zwykłego dziennikarza i zwykłego wykopka

http://www.wykop.pl/link/1778538/gmina-rewal-zadluzona-na-prawie-2-mln-zl-komornik-zada-splaty-od-mieszkancow/

Kilkuset mieszkańców dostało w ostatnich dniach pismo od komornika z Bydgoszczy z informacją, że mają zapłacić za zobowiązania gminy.


NIE mają zapłacić za zobowiązania gminy. Nie ma takiej możliwości. Komornik jedynie informuje, że w przypadku gdyby ktoś miał coś płacić gminie to ma wpłacać na jego konto:

Egzekutor zażądał, aby wszyscy wpłacali pieniądze na jego konto.


Normalna, powszechna i zgodna z prawem praktyka. Jak ktoś windykuje sklep to komornik ma prawo wystąpić do klientów sklepu aby należności za towar płacili jemu, a nie bezpośrednio do sklepu.
  • 5
@RageKage: to juz jest chyba taka zasada, ze wszystko co ma "24" w nazwie to szmatławiec :)

btw ciezko wymagac od dziennikarza takch informacji, skoro sam minister sprawiedliwosci nie tak dawno zarzekał, ze na kazdymw yroku jest pesel.

Btw2, jak rozesłał do całej gminy listy polecone to ładne koszty musiały sie nabić
@RageKage: kiedyś dostałem pismo od komornika, myślę wtf, otwieram i pierwsze co zobaczyłem moje dane i kwotę 2,000,000 złotych. Momentalnie obsralem się na mientowo, dopiero po przeczytaniu od A do Z okazało się że dłużnikiem jest firma od której wynajmowalem biuro. Także jestem w stanie sobie wyobrazić co czuli ci prości ludzie ;-)