Wpis z mikrobloga

Jak oceniacie z praktyki zasadność zakupu iPada 9gen 64GB? Przyznam, że podoba mi się szkicowanie z opcją naklejenia matowej folii a’la papier. Zastanawia mnie tylko rozpoznawanie tekstu odręcznego - jak radzi sobie z językiem polskim? Podoba mi się możliwość synchronizacji notatek z lapkiem i telefonem.

#apple #ipad
  • 9
@AloneShooter: polski odpada, chyba, że będziesz trzymać notatki w wersji odręcznej, wtedy śmiało. imo jest to tez dużo wygodniejsze niż walczenie z auto-rozpoznawaniem słów/liter i ewentualną walką o poprawki (w języku angielskim).
ale praktyczność używania iPada do notatek jest bardzo, nooo, praktyczna ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam mini6 i jestem zadowolony.
Choć większość notatek mam w języku angielskim i kopiowanie ich jako tekst cyfrowy często mi się
@deekte: jedna z rzeczy, których nie rozumiem. Mogę podyktować po polsku SMS, ale Siri tylko po angielsku. Rozpoznaje umlauty i chińskie znaczki, ogonka i kreski nie. Może od iOS 16 coś się zmieni :/
@AloneShooter: Działa za to super rozpoznawanie pisma odręcznego w apkach typu GoodNotes. Nie wspiera wprawdzie języka polskiego jako tako, ale rozpoznaje litery wiec na jedno wychodzi. I serio - działa to super.
(Piszesz notatki odręcznie, chcesz coś znaleźć, otwierasz szukajke i z klawiatury wpisujesz słowo. Znajduje mocne 90+% slow - ofc zależy jak piszesz)
@AloneShooter: ja się bardzo zdziwiłem jak dobrze działa rozpoznawanie polskiego i niewyrażonego pisma w apce NEBO. Bazgram jak kura a rozpoznawalność mam ok. 90% czasem jakaś literkę muszę poprawić tylko (ale dość specyficznie piszę zbiory liter + mam dysgrafię i dysleksje). 2 kliknięcia i zamienia ci tekst na cyfrowy który możesz szybko wysłać w jakiejś innej apce.
@goras: to mnie przekonuje. Cała rodzina na iphonach, ostatnio kupiłem macbooka i traktuję tablet jako kolejny element systemu. Potrzebowałem tylko argumentu, że spełni oczekiwane wymaganie narzędzia do notatek i szkiców :)