Wpis z mikrobloga

Hej, jak na dzień dzisiejszy wygląda rozwój #openoffice albo #libreoffice czy jakichkolwiek open sourcowych "officów"?
Swego czasu korzystałem z WPS office i było naaaawet ok, a dziś jak to wygląda?
Mam w pracy offica 2019 ale jest to licencja tylko na jedno stanowisko... a nie chce mi się targać kompa stacjonarnego.
Potrzebuję przez weekend popracować z domu i nie wiem co wybrać. Tym officom "online" od razu mówię nie.
Dzięki za pomoc.

#office #word #excel #komputery
  • 17
@loungemacher_: Jeśli nie potrzebujesz w duże arkusze Excela to Libre będzie ok. Oczywiście skomplikowane formatowanie tekstów będzie się ciut rozjeżdżać między Libre a M$ ale da się przeżyć.
A tak w ogóle to nie możesz zainstalować wer. testowej m$ office na ten czas?
@Radysh: No niby mogę zainstalować, ale chyba tam trzeba podpinać kartę, nie? Boję się, że zapomnę o tym, a za miesiąc się obudzę jak mi ściągnie z konta...

Zapomniałem dodać, że potrzebuję głównie Excela do średnio złożonych wykresów i analizy danych, worda raczej w ogóle.
@loungemacher_: No to zostaje m$ online lub wer. testowa. Nie musisz podpinać karty ani robić żadnych płatności. Jak się skończy okres testowy, zablokuje ci możliwość zapisu (do) pliku.

Libre przy excelowych, dużych plikach albo się wiesza albo otwiera je bardzo długo i pracuje tak ślamazarnie, że używanie mija się z celem.
Ale musiałbyś przetestować.
@loungemacher_: Google + js to narzędzie nowej ery - nie ma nic lepszego odkąd zacząłem używać. Zaskoczyło mnie nawet to, że Google w przeglądarce lepiej sobie radził z dużym plikiem niż ms (ʘʘ)
Nie wiem co ci się tam źle wyświetla, jeśli tak to pewnie jest jakiś sposób żeby to naprawić
@Radysh: o to nie wiedziałem, że do testowej nie trzeba podpinać karty, przetestuję, dzięki. Testowa jest na jaki okres czasu?

@Niukron: ale masz na myśli docs.google.com/spreadsheets? Co mi po js jak nie umiem w nim pisać. Chyba, że coś innego miałeś na myśli. Rozwiń proszę.
@loungemacher_: Strona np. winiso.pl ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz, rozpakuj obraz np. 7zipem i zainstaluj. Nie musisz montować w wirtualnym napędzie obrazu ISO. Ba! Pod Win 10 klikasz w ISO i samo się zamontuje jako wirtualny napęd.
@Radysh: no z Twojego. Zainstalowałem i mam do poniedziałku niby, a potem blokada. Jedyne co nie rozumiem to jaka jest idea tego programiku "UruchomMnie.bat", skoro nieważne co tam kliknę to i tak potem muszę kliknąć w setup x64 i instaluje się cały Office. Więc po cholerę jest ten wybór tam? Lub innymi słowy jaka jest różnica między nie wiem "Office 2021 Excel Retail Pazdziernik 2021 32/64-bit PL", a "Office 2021 Word