Wpis z mikrobloga

Moi drodzy. Czy jest sens kupować pistolet ASG do strzelania rekreacyjnego do tarczy? Myślę nad czymś z blow back, na krótki dystans (mała działka, zimą garaż). Głównie chciałbym ćwiczyć celność, nie interesują mnie gry terenowe. Wydaje mi się, że wiatrówka byłaby bardziej celna, ale trochę się obawiam większej EK amunicji.

Budżet, wiadomo, jak najmniejszy, ale do 1000 PLN jestem w stanie wyłożyć

#asg #strzelectwo
  • 21
  • Odpowiedz
Mówiąc blow-back masz na myśli gazówki czyli odpada strzelanie zimą, gdybym miał kupować rekreacyjnie do tej kwoty to chyba lepsza była by jakaś wiatrówka.
  • Odpowiedz
Wiatrówka zdecydowanie będzie celniejsza, ogółem boczniak ASG jest przygotowany raczej na krótkie dystanse (wynika to choćby z limitów gier, gdzie w przypadku mocniejszej broni głównej jesteś zmuszony do posługiwania się na krótkim dystansie właśnie pistoletem). Nawet po tuningu pistoletu i kulach 0.40 nie osiągniesz tak zadowalających efektów, jak z wiatrówki.
Zastanawia mnie czemu boisz się energii kinetycznej wiatrówki (chyba, że źle rozszyfrowałem skrót EK), ASG również można sobie zrobić sporo krzywdy, słyszałem
  • Odpowiedz
  • 0
@BiteMyShinyMetalAss jak coś taniego do sportowego strzelania do tarczy to bym pomyślał nad lov-21 - może i wygląda zabawkowo ale na strzelnicy przeleciało przez niego wiadro śrutu i dalej ładnie strzelał.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jankorposzczur: no, to widzę że intuicyjnie miałem rację z wiatrówką. Tak, chodziło mi o energię kinetyczną. Strzelałem z karabinka CZ za dzieciaka, potem gdzieś gościnnie na ASG i odniosłem wrażenie, że będzie bezpieczniej w takim, dajmy na to garażu.

@r4do5 : nie, nie będę się upierał na ASG. Potwierdzacie tylko moje obawy o sens trenowania celności tym sprzętem.
  • Odpowiedz
  • 1
@BiteMyShinyMetalAss ASG na małych dystansach ma wadę w postaci rykoszetów - kulka plastikowa bardzo się odbija i okulary są niezbędne. Ołowiany śrut typu grzybek się spłaszcza i o ile nie trafisz w coś dziwnego to nie wróci.
  • Odpowiedz
Głównie chciałbym ćwiczyć celność


@BiteMyShinyMetalAss: blow back nie zasymuluje ci odrzutu broni więc takie ćwiczenia są o kant dupy imho. Chcesz ćwiczyć celność podczas używania konkretnej borni to używaj tej konkretnej broni na treningach
  • Odpowiedz
nie, nie będę się upierał na ASG. Potwierdzacie tylko moje obawy o sens trenowania celności tym sprzętem


@BiteMyShinyMetalAss: Chcesz celności to kup pcp i strzelaj ze stołu. Chcesz wrażeń zbliżonych do palnej to co2 i blow back, chcesz zmarnować kasę to kup wiatrówkę co2 bez blow back. Jeszcze zapomniałem że w tych bez bb magazynek to popierdółka, cienki patyczek a w droższych jest pełnowymiarowy i można ćwiczyć ładowanie.
  • Odpowiedz