Wpis z mikrobloga

Mirki jakie polecacie kosmetyki do czyszczenia wnętrza auta. Polskorzana tapicerka, materiał jasny. Deska też część jasny plastik a część beżowy. Co polecacie do deski, jaka chemia do prania ? Mam zamiar wypożyczyć na weekend odkurzacz piorący i spróbować sobie to samemu ładnie ogarnąć. Pędzelki i szczotki to chyba z grubsza bez różnicy ? #motoryzacja #autodetailing
  • 8
@szwedamar

jaka chemia do prania ?

Prania jakiej części, skoro masz skórzane fotele? Podłogówki?

Generalnie do czyszczenia wszystkich powierzchni plastikowych, niezależnie od ich koloru, najlepiej sprawdzi się APC w stężeniu ok. 1:15. Do prania jako prespray (preparat do zroszenia pranych elementów, by puścił brud, a potem do wyszczotkowania szczotką) APC też się sprawdzi, ale w nieco innej proporcji, np. 1:8-1:10. W odkurzaczu powinieneś mieć płukankę, czyli coś do przemoczenia materiału po tym,
@Rabissimo dziękuję za odpowiedz. ( ͡ ͜ʖ ͡) Tapicerka polskorzana, środek materiałowy a boczki, zagłówki itp skórzane. Po takim APC do deski sie używa potem jeszcze jakiś nabłyszczacz czy coś w tym stylu? Czy to już nie ma sensu?
@szwedamar: Jeśli środek jest w alkantarze, to pamiętaj, że alkantary nie można przemaczać, bo będzie wypadało potem włosie.

Po APC nie musisz nic dalej robić, chyba że chcesz mieć satynowe wykończenie, to daj jakiś dressing do wnętrz. Ja np. nie lubię jak mi się coś świeci w środku + po dressingu jest tendencja, że szybciej się kurzy, więc tego nie robię.
@szwedamar: dodam, że po czyszczeniu APC warto powierzchnię "wypłukać" czyli szmatką z czystą wodą przelecieć żeby wymyć tę tą chemię bo inaczej plastiki szybciej spłowieją. A po takim czyszczeniu można nałożyć tzw. dressing do plastików wewnętrznych. Przyciemni, zostawi powierzchnię antystatyczną i zabezpieczy przed UV.
@Rabissimo jestem po praniu, chemia sprawdziła sie elegancko jestem zadowolony z efektu ;). Mógłbyś doradzić też w sprawie chemia do mycia lakieru ? Chciałbym przygotować go pod wosk i może samemu jakiś wosk nałożyć.
@szwedamar: Domyślam się, że auto w ostatnim czasie nie przechodziło żadnych zabiegów kosmetycznych z zewnątrz? Generalnie po myciu wypadało by auto wyglinkować, by usunąć z niego nalot i uzyskać jak najtrwalszy efekt po woskowaniu, ale po glinkowaniu wypadało by przynajmniej zrobić cleaner maszynowo. Możesz oczywiście auto tylko umyć i wysuszyć, a następnie go nawoskować, ale efekt szybko "zgaśnie". Jeśli czujesz się na siłach, to nakładem około 500zł jesteś w stanie zakupić