Wpis z mikrobloga

@kam966: niby różnica w cenach ofertowych/transakcyjnych może wynosić nawet ~15%-20% (wg NBP), ale w praktyce wydaje mi się to za dużo. Zobacz, czy ogłoszenie wisi miesiąc, czy 2 dni. Spróbuj wybadać czy są inni zainteresowani. Zawsze można zacząć od klasycznego "ile Państwo tak realnie chcą za to mieszkanie dostać".
@kam966: tak jak pisza inni: jak wisi od X czasu i cena stoi lub nawet byala jakas drobna korekta - to wal grubo -15/20 i patrz na reakcje... ostatecznie to dopiero POCZATEK POCZATKOW lowienia okazji - no chyba ze ktos uwaza, ze coraz wieksze stopy sprawia ze kupujacych bedzie jeszcze wiecej... a jak ktos miniratki placi to w ogole raczej ma male pole manewru jesli hajs sie nie spina...
@kam966: zależy co kupujesz i jaka cena wyjściowa. Duży metraż, wielka płyta do remontu z wadą typu nieuregulowane grunty czyli zakup tylko za gotówkę możesz rzucić i -15%. Może się właściciel skusi. Natomiast jeżeli jest to mieszkanie w dobrej lokalizacji z fajnym widokiem, układem to bym na specjalne negocjacje nie liczył 2-3% max. Mi ostatnio uciekła perełka bo chciałem negocjować i proponowałem 660k kiedy ktoś wziął z pocałowaniem w rękę za