Wpis z mikrobloga

Cześć! Chciałabym pojeździć po Krakowie. Wisła w jedną i drugą stronę zaliczona i szukam innych tras. Czy znacie może jakąś apkę, w której byłyby naniesione trasy rowerowe w tym mieście?
A może sami polecacie jakieś ciekawe trasy? Na przykład taką do Ojcowskiego Parku Narodowego, ale z ominięciem dróg wojewódzkich?

#rower #krakow
  • 8
@k44tajemnicza: Jeśli chcesz prostą nawigację za darmo to Mapy.cz https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.seznam.mapy&hl=pl
Załóż sobie konto, zaloguj się. Trasę sobie możesz narysować na kompie i automatycznie pojawi się w aplikacji.
Jeśli chcesz stworzyć plik .gpx do innej nawigacji to wtedy polecałbym Brouter albo Komoota, ten ostatni pokazuje też ciekawe miejsca / atrakcje na trasie często ze zdjęciami dodanymi przez innych ludzi.
@k44tajemnicza: Ojców -> przez Zielonki w kierunku Giebułtowa, potem Kwietniowe Doły, Prądnik Korzkiewski. Spokojna trasa, niestety w większości w asfalcie. Jak chcesz ominąć duży ruch, to wracasz tą samą trasą.
Jeśli wybierasz się dalek to spod Bramy Krakowskiej w górę i do dolinki Bolechowickiej, powrót w kierunku Modlniczki przez wioski i do Krakowa przez okolice Zielonek. Mogę rozpisać tylko przypomnij mi się wieczorem jak skończę pracę.
@k44tajemnicza: ja ostatnio, jak chcę się zapuścić w nowe rejony, to robię tak: wchodzę na strave na telefonie, odpalam jakąś trasę przejechaną, wchodzę na mapę z tej trasy i przewijam w rejon gdzie chce jechać. I przynajmniej u mnie wyświetla się mapa z heatmapą (czyli im więcej przejazdów rowerem tym ciemniejszy kolor na trasce) no i zgodnie z kolorem wybieram uliczki, drogi, które odpowiadają mi na danym kierunku. Chciałem na kompie
@k44tajemnicza: zależy z której strony Krakowa, ja mieszkam na zachód od miasta więc znam te rejony. Jak już było w innym temacie proponowane, do Czernichowa na ciastko u Róży i lody to polecam ;)
poza tym lubię okolice Tenczynka, dajmy na to jeśli byłabyś w Cholerzynie w ten czy inny sposób to potem https://en.mapy.cz/s/kosejarofu tam po przejechaniu pod autostradą zaczyna się bardzo fajna droga w lesie, potem można nią jechać i