Wpis z mikrobloga

Od zawsze w grach wkurzają mnie pojazdy i snajperzy,
wkurza mnie jakby ich bezsensowna mechanika.
Dlaczego snajper ściąga wszystko na strzała? Ma większy zasięg, jest ukryty i jeszcze wszystko bierze na jeden strzał zamiast na 2 lub 3.
Dalej samoloty, dlaczego one sobie latają i chwile poczekają b---y się respną i można je w nieskończoność zrzucać dopóki cię nie zestrzelą? Dlaczego nie ma mechaniki że trzeba wrócić do bazy, chociażby żeby polatać chwilę nad terenem bazy żeby uzyskać nowe b---y?
Czołgi podobnie, mogą strzelać w nieskończoność, dlaczego? Dlaczego nie ma mechaniki że ktoś musi tam uzupełniać amunicję albo czołg musiałby wrócić do bazy? A tak napierdzielają gdzie się da bo 3 sekundy przeładowania i kolejny nieskończony pocisk jest gotowy do wystrzelenia. Technicy często w grze nie mają po prostu co robić a mogliby donosić pociski do czołgu.

Dlaczego paczki z amunicją czy apteczki działają na każdego dookoła w nieskończoność? Czemu nie mają ani limitu pakietów ani nie ma limitu na takie zestawy? Można stawiać apteczki bez końca choć nie pojawiają się nowe a zastępuje poprzednią ale tak samo z zestawami amunicji a przecież mogłoby coś takiego być. Zazwyczaj i tak nie żyjecie tak długo żeby to wykorzystać do końca a na granaty i amunicję którą mamy przy sobie limity jednak mogą być.

Te mechaniki upłynniają rozgrywkę ale też przyczyniają się do dominacji jakiejś strony z lepszymi graczami albo pomniejszymi hackerami.

#battlefield #przemyslenia
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlaczego snajper ściąga wszystko na strzała?


@SargonofAkkad: Akurat w BF nie gralem ale odpowiedz na Twoje pytanie jest prosta - bo tak ma dzialac sniper?

No taka rola snipera - ma sciagnac na strzala. Jak robi to na 3 strzaly to za dlugo nie pozyje :P
  • Odpowiedz
@gorzki99: Bez sensu mechanika że ściagają na strzała a z dobrego karabinu piechociarz ściąga wszystko na 3-4-5 strzałów. Są ukrycie i są na dalekim zasięgu, bez sensu jest to że snajperzy mają 70 killi i 1-2 śmierci kiedy nawet lepsi piechociarze mają np 20-30 zabójstw i nawet do 10 śmierci a musza latać po mapie i użerać się z kamperami.

W czasach ps3 bardzo lubiłem grać w killzone 2 i
  • Odpowiedz
@SargonofAkkad: NIgdy nie gralem na PS - pady to dla mnie jakies diabelskie urzadzenie nie do ogarniecia:P

Niemniej na PC mam kilka gierek sniperskich. Poczynajac od starego sniper elite (dobijajac do 4) a na jakiestam ghost warrior konczac (tez na jednym z nowszych).

Zawsze granie sniperem polega na tym ze jeden strzal ma zalatwic sytuacje. Jak oddajesz kolejny to zwiekszasz prawdopodobienstwo wykrycia. A nie o to sniperowi chodzi. No taka
  • Odpowiedz
No ale sam kill po jednym shocie? No sorki - taka rola snipera :P


@gorzki99: ale gdyby oddać snajperom że zabijają po 1 strzale to piechociarze powinni mieć podobnie 1-2 strzały i po snajperze, przecież ryzykują bardziej przemieszczając się po otwartym terenie a ich karabiny nie są mniej zabójcze.

pady to dla mnie jakies diabelskie urzadzenie nie do ogarniecia:P

Prawdę pisząc to pady są bardziej sprawiedliwe w strzelankach, każdy musi
  • Odpowiedz
ale gdyby oddać snajperom że zabijają po 1 strzale to piechociarze powinni mieć podobnie 1-2 strzały i po snajperze, przecież ryzykują bardziej przemieszczając się po otwartym terenie a ich karabiny nie są mniej zabójcze.


@SargonofAkkad: Ale zastanow sie czego chcemy? Chcemy realizmu?

Jesli tak to kto jest bardziej zabojczy? - koles ulozony w budynku z odpowiednia giwera czy koles poruszajacy sie w terenie i strzelajacy podczas
  • Odpowiedz
@gorzki99: No właśnie nie do końca inną bronią niż piechota, w bf1 większość broni jest samopowtarzalna i karabiny takiego medyka powinny mieć naprawdę sporą moc. Więc tak snajper ma celność, zasięg, ukrycie i jeszcze zabija na strzała. Nie chodzi o żaden realizm ale balans tego jest żaden.
  • Odpowiedz
Nie chodzi o żaden realizm ale balans tego jest żaden.


@SargonofAkkad: A no to przepraszam ze sie wpierdzielam :P
Jak juz wspomnialem w BF nie gralem. Ale za to w rozne "sniperowe" gry jaknajbardziej. Zasada jest taka: ALbo ubijesz jednym strzalem i jestes w miare bezpieczny albo oddasz kilka strzalow i masz przerabane. I cos w tym jest. Sniper z definicji ma def 0. Wiec jak go namierza to lipa.

Nie wypowiem sie o balansie - ja wlasnie patrze z pozycji realizm. Jak balans przegrywa z realizmem to tylko lepiej
  • Odpowiedz
Zasada jest taka: ALbo ubijesz jednym strzalem i jestes w miare bezpieczny albo oddasz kilka strzalow i masz przerabane


@gorzki99: no tak średnio sie to sprawdza w bf-ie bardzo często snajperzy mają mnóstwo zabójstw i prawie żadnych śmierci, zajmują stanowiska będąc osłonięci cały czas albo piechotą albo terenem mało dostępnym a jak jest jeszcze przewaga lotnictwa po stronie snajpera to już kaplica. Są mapy na których snajperzy sieją śmierć np.
  • Odpowiedz
Tak naprawdę w bf-ie snajperzy nie są żadnymi snajperami tylko strzelcami wyborowymi działającymi w ramach całej grupy bojowej.


@SargonofAkkad: No i o to chodzi - tak to dziala IRL.

Jak grupa ma swojego "boga" to nie dosc ze jest bezpieczniejsza to jeszcze bog moze sie
  • Odpowiedz
@gorzki99: > I teraz wszystko sie rozbija o to jak chcesz grac :))

@gorzki99: Chcę grać w grę z przyjemnością, włączyć wieczorem czy rano i dobrze się bawić a nie stresować czy przejmować.
Inna sprawa to moje nieogarnięcie i celność a inna sprawa to op pojazdy i snajperzy
  • Odpowiedz
Chcę grać w grę z przyjemnością, włączyć wieczorem czy rano i dobrze się bawić a nie stresować czy przejmować.


@SargonofAkkad: No to zmien gre :P

Albo zrozum czym jest sniper (czy tam strzelec wyborowy) i jak dziala :)
  • Odpowiedz
@SargonofAkkad: O jakich częściach mówisz? Bo Battlefield V ma te wspomniane przez Ciebie elementy jak uzupełnianie amunicji przez pojazdy przy stacjach zaopatrzeniowych, skrzynki i apteczki które nie leczą/ uzupełniają niewidzialną aurą, a faktycznie trzeba do nich podejść i wcisnąć "E", a potem jest klkunastosekundowy cooldown...
  • Odpowiedz
@RandomNetUser: głównie bf1 i bf4 i nie pisz że w bf4 tak nie jest bo grałem snajperem choć to było już kawał czasu temu
W bf1 od tamtego roku bawię się co jakiś czas, nabiłem ze 160godzin i czasem szczególnie jak mi gra po grze nie wychodzi wkurzam się na pojazdy i snajperów.
W bf5 nie grałem w 2042 też nie, chciałem kupić 2042 ale opinie i recenzje mnie odrzuciły
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SargonofAkkad: BFV ma sens moim zdaniem dopiero teraz, gdy już wszystko co miało być dodali, nie ruszają jej zbytnio więc nie psują nic.
Czołgi muszą jechać do stacji naprawczych żeby uzupełnić ammo, samoloty muszą lecieć nad główny respawn, więc masz to na co narzekasz.
Co do snajperów to używaj lepiej terenu po prostu;P
Nawet na wydmach w Pustyni Synaj da się ukryć przed snajperem;P pomijam fakt że refleksy soczewek i
  • Odpowiedz
@Hugenot111: ale zostaje kwestia tego, że jako medyk mam do wyboru karabiny wyborowe i zadają one maks 40 obrażeń a podobne karabiny wyborowe snajpera zabijają na 1 strzał. Myślałem o kupnie bf5 ale się chyba wstrzymam jeszcze albo kupię abo za 15zł żeby sprawdzić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SargonofAkkad: Pomijam fakt że doszukujesz się realizmu w grze która nie jest symulatorem:P
BF1 siłą rzeczy ma narzucone trochę ograniczenia w postaci rodzajów uzbrojenia, i tak poszaleli z tymi karabinami wsparcia i szturmowymi.
Snajper musi mieć DMG na dystans bo na średnio i blisko bardzo szybko zbiera cięgi.
Jak grasz na PS no to weź miesiąc abonamentu i sprawdź, myślę że warto:)
  • Odpowiedz
@SargonofAkkad: jedyną snajperką zabijającą na hita w BF 4 jest tylko ta podnoszona na niektórych mapach: M82A3. Karabiny snajperskie zabijają na strzała tylko do pierwszych 5 metrów. Albo na serwerach HC gdzie wszyscy mają tylko 60 HP.
  • Odpowiedz
BF V w lato 2021 był nawet za darmo dla subskrybentów Amazon Prime szkoda że przegapiłeś


@RandomNetUser: jakoś mi nie szkoda że przegapiłem. Już dawno nie jestem zapalonym graczem

Pomijam fakt że doszukujesz się realizmu w grze która nie jest
  • Odpowiedz