Wpis z mikrobloga

miraski co to może być? pacjent Pug 407 2.0HDi, pojedynczy stuk przy cofaniu na skręconych kołach jakoś od lewej strony z przodu. Po wejściu pod kanał żaden wahacz, łącznik ani amortyzator nie mają milimetra luzu. Przy jeździe na wprost nic nie stuka.
#mechanikasamochodowa #407
  • 18
  • Odpowiedz
@Devcio: Nie wiem, bo sytuacja wygląda tak: wrzucam wsteczny, skręcam koła, przejadę z 30cm i słychać stuk, potem cisza.
@Poldek0000: Niby pasują objawy, ale mechanik mówi że amortyzator siedzi sztywno.

Chyba się umówię na wizytę na stacji diagnostycznej i obczaimy bo albo mega nietypowa rzecz albo mechanik #!$%@? i nie widzi problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
górne mocowanie amortyzatora?


@LSkiper: to albo jakaś tuleja na wahaczu, u mnie jak tak stukało to mi raz mechanik powiedział że wydaje mi się a za drugim razem jak pojechałem to tuleja się rozsypała po przyciśnięciu jej palcem
  • Odpowiedz
@Pangia: No właśnie nie. Zdjąłem koło, łapałem, nic. Potem wlazłem pod auto na kanał i też żaden wahacz/stabilizator nie drgnął. Ja obstawiam sprężynę albo coś z tym górnym mocowaniem amortyzatora bo to aż jest dziwne że nigdzie nie ma luzu a jednak coś stuka
  • Odpowiedz
@LSkiper: Jak w zawieszeniu nic nie znajdziesz, możesz poluzować przednie kły przykręcone do sań, pobujać autem i dokręcić.
407 mają bardzo dobre i trwałe zawieszania. Bardzo rzadko cokolwiek się wymienia. Ale jak już przyjdzie, to ciężko zlokalizować.
  • Odpowiedz
@cacyyy: Byłem dzisiaj na stacji diagnostycznej i też nic nie wywróżyliśmy. Chyba trzeba będzie wymieniać na chybił trafił ale myślę że będzie to dolny sworzeń albo poduszka amortyzatora. Ogólnie to jak się przejedzie kawałek do tyłu ze skręconymi kołami słychać takie brzęczące metaliczne uderzenie jakby amortyzator się przemieszczał w kielichu
  • Odpowiedz
@cacyyy: Podpora półosi raczej nie bo to by raczej wprawiało auto w wibracje podczas jazdy, a takiego czegoś nie ma. Na przyszły tydzień umówię się do mechanika i spróbujemy ogarnąć
  • Odpowiedz