Wpis z mikrobloga

Dzień dobry!
Trochę tego będzie, ale muszę zapytać. Czy ktoś z was czytał, którąś z tych książek i poleca czy nie?
Bardzo proszę o odpowiedzi, zależy mi na nich :D

A oto lista:
- Jak nie ranić własnego dziecka? O wychowaniu bez awantur (Nicola Schmidt)

- Jak nauczyć dzieci dobrych manier (Scott Jennifer L.)

- Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały(Faber Joanna, King Julie)

- Jak mówić, żeby dzieci się uczyły (Faber Adele, Mazlish Elaine)

- Wielka księga gier i zabaw Poradnik, jak aktywnie spędzać czas (zbiorowa praca)

- Pułapka nadopiekuńczości Czy wyrządzamy krzywdę swoim dzieciom, starając się za bardzo? (Julie Lythcott-Haims)

- 9 miesięcy Od zarodka do noworodka! (zbiorowa praca)

- Montessori w twoim domu Przewodnik dla rodziców, którzy chcą wychować swoje dzieci na ludzi odpowiedzialnych i ciekawych świata (Simone Davies)

- Montessori od narodzin Przewodnik dla rodziców pragnących opiekować się niemowlętami z miłością, szacunkiem i zrozumieniem (Davies Simone, Uzodike Junnifa)

- Kształtowanie i wspieranie rozwoju psychoruchowego małych dzieci w żłobku(Jegier Aneta, Kurelska Bożena)

- Joga dla dzieci i ich doroslych (Priore Ghannam Katherine)

- Wyzwoleni rodzice wyzwolone dzieci Twoja droga do szczęśliwej rodziny (Faber Adele, Mazlish Elaine)

- Lęk u dzieci Poradnik z ćwiczeniami (Rappe Ronald M., Wignall Ann, Spence Susan H.)

- Jak pomóc dziecku z dysleksją Poradnik dla rodziców i nauczycieli (Anna Radwańska)

- Jąkanie w wieku szkolnym Terapia metodą Tarkowskiego (Tarkowski Zbigniew, Okrasińska Agnieszka)

- Sensoryczne niemowlę (Charęzińska Aleksandra, Szulc Joanna)

- Toksyczni rodzice Jak się uwolnić od bolesnej spuścizny i rozpocząć nowe życie (Susan Forward)

Zależy mi też na książkach, które traktują o wychowaniu dziecka by w dorosłym życiu było szczęśliwe i dobrze funkcjonowało, tak samo jeśli miałoby jakieś problemy np. jąkanie się, to również książka, abym mogła jak najbardziej pomóc. Jeśli macie jakieś inne książki do polecenia to proszę piszcie i krótko o nich napiszcie, co w nich znajdę :) jeśli czytaliście książki typowo akademickie i wam pomogły, albo komuś bliskiemu to też możecie napisać.

#dzieci #wychowanie #ksiazki
  • 21
  • Odpowiedz
@Neko-chan51: tą ostatnią czytałam, bardzo mi pomogła.

O ciąży i rozwoju dziecka 0-2 lata miałam książki Heidi Murkoff, moim zdaniem są świetne (https://lubimyczytac.pl/autor/8480/heidi-e-murkoff)

Poza tym trochę blogów, ale ostatecznie to na to nie ma jednej recepty, od nadmiaru książek i innych czytadeł można dostać #!$%@? i póki Ty jesteś zdrowa na umyśle i radzisz sobie ze sobą, to poradzisz sobie z dzieckiem

To co jest najważniejsze - dziecko to osobna
  • Odpowiedz
@Neko-chan51: jeśli chcesz pogadać, albo masz pytania, to pisz na PW. W kwestii mojej kondycji psychicznej najwięcej dało mi gadanie z innymi babeczkami w ciąży/z małymi dziećmi. Dajemy sobie nawzajem, paradoksalnie, jako obce osoby, więcej wsparcia niż dają nam nasze matki, ciotki i babaki, które teraz sporo wypierają i uważają, że mają monopol na prawdy oświecone xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Neko-chan51: "Jak mówić żeby dzieci/maluchy nas słuchały" są 2 podobne ale obie polecam- dają zupełnie inne spojrzenie na dziecko (i w ogóle na relacje z innymi), szczególnie jeśli dopiero zaczynasz przygodę z RB. Bardzo fajne książki na początek :) Czytałam jeszcze "Rodzeństwo bez rywalizacji" i mam takie samo zdanie- autorki robią dobrą robotę i w przystępny sposób wprowadzają rodziców do zmiany myślenia o swoim dziecku.

"Toksycznych rodziców" też bardzo polecam, myślę
  • Odpowiedz
@moll: to wszechobecne #!$%@? młodych rodziców przez starsze pokolenie, za czytanie książek o rodzicielstwie, mnie niemiłosiernie bawi. To, ze kiedys na wsi trzeba było #!$%@?ć, a dzieciak to co najwyżej mógł dostać w japę za pyskowanie - to nie znaczy, ze dzisiaj tez tak trzeba xD

Zamiast gęgać do pięciolatka, który ma problem z czytaniem to może mówić do niego jak do człowieka i nauczyć czegoś mądrego? ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@iAmTS: i wymysły. Wszystko jest wymysłem, bo kiedyś ludzie się obywali (bo nie było) i też żyli. Czasami mam aż ochotę zapytać, to po co im pralka w domu, kiedyś ludzie prali w rzece i też żyli xD
  • Odpowiedz
@Neko-chan51: „Jak mówić żeby dzieci nas słuchały”, brak tej pozycji, polecił mi ją psychiatra kiedyś jak jeszcze nie miałem dziecka i okazała się bardzo pomocna.
  • Odpowiedz