Wpis z mikrobloga

cześć :)

Zapraszam Was dzisiaj do gruzińskiej Stepancmindy (dawniej Kazbegi) oraz jej okolic.

Zapraszam do znaleziska

Wybrane okoliczne atrakcje:
- malowniczo położona cerkiew Cminda Sameba (św. Trójcy) z XIV wieku
- wodospady Gveleti (Mały i Duży), do których można wybrać się na krótki trekking
- niesamowita Dolina Juta z malowniczymi widokami, gdzie również można wybrać się na fajny trekking
- przepiękna Dolina Truso z Twierdzą Zakagori na końcu. Podczas jazdy tą doliną daliśmy się nabrać Google Maps i pojechaliśmy bardzo trudną technicznie drogą.
- że o niesamowitym widoku na Kazbek już nie wspomnę

https://www.wykop.pl/link/6661695/okolice-gruzinskiej-stepancmindy-doliny-juta-oraz-truso/

#antekpodrozuje #podroze #podrozujzwykopem #europa #gruzja #kaukaz #ciekawostki #zainteresowania #turystyka

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
antekwpodrozy - cześć :)

Zapraszam Was dzisiaj do gruzińskiej Stepancmindy (dawnie...

źródło: comment_16527675441HrnWRBG2rErkyzgTaVIgB.jpg

Pobierz
  • 8
@antekwpodrozy:

Spędziłem w tym kraju grubo ponad rok, a do samej Stepancmindy przywiozłem kilkanaście "turnusów" odwiedzających mnie tam znajonych z Polski, również w czasach przed wylaniem asfaltu pod sam klasztor.

Jeśli ktoś chciałby jakichś praktycznych rad przed wyprawą do tego pięknego kawałka świata, to służę pomocą :)