Wpis z mikrobloga

Psychiatra może stwierdzić tą chorobę?
W następny wtorek mam wizytę i co mam mu powiedzieć?
Panie doktorze bo brałem fete pare razy w roku i ona mnie uspokaja potrafię klarownie myśleć nie przejmować sie pierdołami itp to przecież lekarz mnie wyśmieje.
I nie nie chcę wyłudzić legalnych narkotyków.
#adhd
  • 19
@pilnapotrzeba: No stary brałem ostatnio i ona mnie tak uspokajała 0 żadnych wkręt jakbym się w końcu poczuł normalnie takie okulary normalności.
Nie myślałem wtedy o pierdołach itp
Brałem to już z 5 razy i za każdym cholernym razem było to samo ziomki #!$%@? jakieś #!$%@? rozkminy a ja w końcu się czułem normalnie...
@Lolek222:

Panie doktorze bo brałem fete pare razy w roku i ona mnie uspokaja potrafię klarownie myśleć nie przejmować sie pierdołami itp to przecież lekarz mnie wyśmieje.


mamy takie same objawy i psychiatria nie oferuje poza adderalem nic co by dzialalo. Adderal kupisz na black markecie, albo jak mieszkasz w USA to po prostu od lekarza.
@kochamajfony: Masz stwierdzone adhd?
U mnie jeszcze jednym taki objawem to było przejmowanie się pierdołami normalnie na trzeźwo czasami nie może że lęk ale mam takie dziwne objawy że a to może źle wyglądam że w czym się pomylę itp a pod wpływem nic takiego nie miało miejsca czyli myśle tak jak musi być i powinno być.No nigdy taki uspokojony nie byłem gdzie mój znajomy już mi #!$%@?ł że on tak
@Lolek222:
Zależy na jakiego psychiatrę trafisz, ale generalnie diagnoza po amfetaminie to dość powszechna sprawa. Nie powinieneś się bać o tym wspominać, to mocne kryterium diagnostyczne.

Przed wizytą możesz wydrukować i wypełnić formularz DIVA 2.0 lub DIVA 5.0, znajdziesz łatwo po polsku w internecie, to najpopularniejsze testy służące jako podstawka do diagnozy. Niektórzy wymagają jeszcze EKG, a niektórzy dodatkowo badań tarczycy i innych markerów.

Lekiem pierwszego rzutu jest zazwyczaj metylofenidat. Takiego
@drhab: Najbardziej mnie #!$%@?ła sytuacja jak po tym miałem 0 lęków.Czasami się stresuje przed błachostkami a to pójść do urzędzu,sklepu nie żeby jakaś fobia społeczna czy coś ale myśli typu a coś źle powiem,źle zapakuje nie wiem co gdzie stoi i wyjde na debila.A po tym normalnie bez żadnego problemu nawet chciałem o tym pomyśleć ale jakby mi to te myśli blokowało automatycznie.
@Lolek222: To normalne. Ja sam idąc do psychiatry nie wiedziałem czy idę z adhd czy zaburzeniami lękowymi. Psychiatra nie miał wątpliwości i metylofenidat zmniejszył mi lęki bardzo wyraźnie.

Depresja, nerwica natręctw, ocd, zaburzenia lękowe - to wszystko może wynikać z nieleczonego adhd. Czasami jest sposobem na radzenie sobie z codziennymi problemami. Jak kolejny raz zapomnisz zamknąć mieszkania, to zaczynasz kompulsywnie sprawdzać czy jest zamknięte i myśleć o tym wielokrotnie.