Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie mam ,bo juz mnie qr..ca bierze,co moge zrobic z tym ananasem,Przysylka dotarla do polski 7 dni temu wg strony usps,dotarla do warszawy ,pani z infolini na poczcie polskiej ,nie ma ,nie wiemy ,prosze pisac reklamacje- 3 pani to zaporponowala ,typowy beton w tym kraju,Nie ma w systemie ,nie ma wcale,pisz skarge..no to chce napisac i wyskoczylo mi cos takiego..
To juz nawet nie jest zalosne,paczka ponad 250 usd,miala dojsc szybko,kilka dni,tak zapewnial sprzedawca,Jakies info rady co zrobic zeby rozwiazac ten mega dla mnie problem
#pocztapolska #ups #kurier #usa
Randomowokolorowo - Mirki pytanie mam ,bo juz mnie qr..ca bierze,co moge zrobic z tym...

źródło: comment_1652717275E925kSGX7dDg5EHD3UGPYC.jpg

Pobierz
  • 14
@Randomowokolorowo: Jak towar drobnicowy przylatuje w konsolidacji lotniczej z US, to trafia na terminal lotniskowy (np. LS, Welcome i inne), tam terminal nadaje DSK na paczki, potem są przerzucane do WER, urząd celny przeprowadza odprawę celną, dla paczek poniżej 22€ (+inne wyłączenia) robi odprawę zbiorczą, ale tak czy inaczej - wymaga to indywidualnej weryfikacji każdej paczki, dopiero po uzyskaniu okejki może je wydać do dalszej drogi. Do tego dochodzi czynnik ludzki,
@Randomowokolorowo: Cło wyliczasz tak: wartość towaru przeliczona na PLN + wartość transportu w PLN do pierwszego portu w UE (zobacz na trackingu) o ile Ty płacisz za transport i jest to wpisane na dokumentach transportowych bądź fakturze.

[Wartość towaru + wartość transportu do pierwszego portu w UE] * cło = do zapłaty.

Jakbyś kupił gdziekolwiek w UE, UK, Japonii, czy Kanady, to miałbyś 0% cła, a na USA nie widzę wyłączenia,
red7000 - @Randomowokolorowo: Cło wyliczasz tak: wartość towaru przeliczona na PLN + ...

źródło: comment_1652727640nptX6QhVdlc3fyrUOWn1np.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Randomowokolorowo:
Po pierwsze, jakie są dwie pierwsze nr litery nr przesyłki.
Po drugie, co pokazuje śledzenie Poczty Polskiej oraz UPU.

Ps. UPS to prywatny kurier, a Poczta USA to USPS. To dwie różne firmy (właściwie to UPS jest firmą, a USPS agencją rządu federalnego).
@Randomowokolorowo: reklamację przesyłki może złożyć jedynie nadawca w kraju nadania. Miałam podobnie paczka leżała prawie dwa miesiące w Polsce. Pracownik WER Warszawa polecił, żeby nadawca złożył reklamację pp zrobi wszystko w celu odnalezienia przesyłki, bo w przeciwnym wypadku będą płacić. Nadawca zdzwonił na infolinię USPS powiedział, że paczka jest już w Polsce a pp twierdzi, że nie ma jej na terenie kraju. Po kilku dniach pojawiła się reklamacja, a po kilku
@ziemzu: dzieki ci za to,rozmawialem ze spezedawca,powiedzial ze z doswiadczenia trzeba poczekac 1-2 tygodnie jeszcze i potem ewewntualnie dzialac,ogolnie chore bo paczki dochodza szybko,tylko tu wszystko sie rozbija przez organizacje,braki kadrowe,procedury i polski beton:/