Wpis z mikrobloga

Mirki jest taka sytuacja i może coś doradzicie.
Koleżanka kupiła synowi laptopa na komunię. Asus TUF Gaming za prawie 5K. W ten sam dzień odpadł klawisz. Zaniosła do reklamacji. 2 tygodnie i oddali naprawiony.
Dwa dni później kupiła kierownicę do gry w farmę - LOGITECH G Saitek Farm Sim Controller za 1K i okazało się, że kierownica nie jest wykrywana przez laptopa a diody na niej mrygają. Na dwóch innych komputerach kierownica działała bez problemu.
Postawiłem czysty system i zaktualizowałem UEFI.
Kierownica nadal nie działała tylko na tym laptopie. Uznałem, że coś jest nie tak z portami USB chociaż inne urządzenia typu pendrive działały. Tylko ta kierownica nie działała.
Nie rozkręcałem go bo ma plomby na śrubkach, co wzbódziło moje podejrzenia bo ASUS nie daje plomb a nawet czasem daje możliwość samodzielnego montażu dodatkowego dysku SATA.
Do tego okazało się, że karton nie jest oryginalny Asusa tylko zastępczy. Na kartonie jest napisane:
IMPORTER
IT-BOX
ul. Diorowska 8
58-200 Dzierżoniów

Sprzedawca uważa, że sprzęt jest nowy i jak da na gwarancję to serwis uzna, że porty działają i odda komputer, więc lepszym rozwiązaniem będzie dokupienie HUBa za 60 zł :) i będzie po problemie.
Macie jakieś doświadczenia z tymi komputerami? Domyślam się, że to są jakieś refubrished z zagranicy. Zbieram wszelkie info o tym bo sprzedawca według mnie #oszukujo sprzedając jako nowy w cenie nowego.
Chyba czeka mnie rozmowa z tym sprzedawcą i będę musiał mieć jakieś info skąd przychodzi ten sprzęt i na jakiej zasadzie to działa.
Szkoda mi dziecka bo ma nowy komputer i nie może go używać a matka ciągle jeździ do sklepu go reklamować.

#januszebiznesu #komputery #naprawalaptopow #laptopy
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Do tego okazało się, że karton nie jest oryginalny Asusa tylko zastępczy


@kidi1: był w nie oryginalnym opakowaniu po kupnie?
  • Odpowiedz
@ruum: Nie był w oryginalnym kartonie i miał naklejone plomby. Kupiła w sklepie u mnie w mieście i sprzedawca uważa, że jest nowy. Na kartonie jest wydrukowany adres tej firmy, więc masowo takie kartony robi ta firma i sprzedaje je sklepom.
  • Odpowiedz
@kidi1: Sprawdź czy port USB działa z urządzeniami które wymagają większej ilości zasilania, możesz nawet nabyć miernik mocy na usb
https://allegro.pl/oferta/miernik-mocy-ladowania-obciazenia-usb-uni-t-ut658-9726080226?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=ODc1YWMzNjQtNGY1My00YWQ4LThjNDAtYjYyYTJkN2ZhZTgwAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=9c2fd7cb-67ec-4c71-a538-d57b0daa729f

Możesz wypytać się dokładniej ale 5v/500ma usb ma obowiązek dostarczać a może nawet więcej
  • Odpowiedz
@kepak: Mam taki miernik, ale zapomniałem :) Mimo wszystko wszystkie porty zachowywały się dziwnie przy tym urządzeniu. Mój Legion o tym samym chipsecie rozpoznawał bez problemu i jej stary HPek biurowy też, więc ASUS TUF Gaming raczej nie powinien mieć z tym problemów.
Raz chwile po świeżej instalce systemu i sterowników rozpoznał oba sprzęty, kierownicę i boczny panel, źle trwało to 10 sekund i dźwięk podłączenia USB zaczął szaleć co
  • Odpowiedz
@kidi1: Płyta główna może być uszkodzona i port usb nie daje wystarczającej ilości prądu by urządzenie się włączyło, może to być niezależnie od portu USB. Nie kupiłbym takiego cuda jako nowe.
ps. Możesz też podłączyć dysk twardy 2.5 ( koniecznie HDD, nie SSD) i zobaczyć czy odpala się.
  • Odpowiedz
koniecznie HDD, nie SSD


@kepak: to już zależy jaki, zdarzają się ssdki co żrą więcej od HDD. Mam takiego i się podpięty do telewizora nie uruchamia, choć ten sam tv dyskiem i to 7200RPM daje radę zakręcić i odczytać dane
  • Odpowiedz