Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sqim: mam dwie daty z godzinami, rozpoczęcie i zakończenie. Liczę sobie obecnie godziny między nimi, ale chciałabym by liczyło te godziny tylko między wskazanymi przeze mnie godzinami np 9-22

Liczę czas realizacji zgłoszenia w ramach SLA które obowiązuje tylko w określonych godzinach i to chce liczyć. Obecnie robię to na podstawie daty rozpoczęcia i daty zakończenia, prostym odejmowaniem dwóch dat i zmianą formatu wyniku na godziny i mi pokazuje że to
@Strzelec_wyborowej: jak zawsze, wydaje się prostsze niż faktycznie będzie. Rozkminiłem takie coś, bo mi nie dawało spokoju. Może da się coś zgrabniejejszego no i też posprawdzaj czy dobrze liczy bo patrzyłem na małej próbce.
if(and(time(hour(A2);minute(A2);second(A2))>0,375;time(hour(b2);minute(b2);second(b2))<0,916;B2-A2<1)=true;B2-A2;0)

time(hour(A2);minute(A2);second(A2))>0,375 wydzielasz godzine z daty i przyrownujesz do 0,375 co jest dla excela godzina 9

time(hour(b2);minute(b2);second(b2))<0,916 to samo co wyżej tylko przyrównujesz do godziny 22

B2-A2<1 tu sprawdzasz czy data2- data1 to mniej niż 24 godziny,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Strzelec_wyborowej: zle założenia sobie przyjąłem. Myślałem, że to będzie w obrębie jednego dnia. A teraz widzę, że mówimy o sytuacji gdzie może być dowolna ilość dni tylko trzeba wykluczyć godziny z danego przedzialu