Wpis z mikrobloga

jakis mirek byl moze ostatnio na wakacjach w tamtym rejonie? planujemy sie wybrac na poludnie (okolice faro) ale zastanawiamy sie jak tam wyglada cenowo, jedzeniowo, kulturowo.
ile +/- euro schodzi na dzien/tydzien? jak ceny w barach/knajpach? ludzie otwarci na obcokrajowcow? na cos uwazac?

#podroze #turystyka #zycie
#portugalia
  • 3
@xmoneke: kilka tyg. temu byłem w stolicy i okolicach. W stolicy w centrum miasta w sklepie spożywczym ceny podobne do Polski (nawet bym powiedział że taniej jest). Jeżeli chodzi o jedzenie to już zależy od tego jaką resteuracje wybierasz. U "localsów" cny zaczynają się od 5 euro i kończą na 11 za danie. W tańszych kanjpach trzeba liczyć 7-10 euro za danie, a w średnich i droższych sky is the limit.
@xmoneke: tzn.? No podejście normalne, czasem przed niektórymi restauracjami zachęcają żeby do nich wejść, ale to chyba w każdym kraju tak jest :) Polecam używać tripAdvisor i sprawdzać oceny, zawsze używam ;) Ogólnie Portugalia jest bardzo bezpieczna, ale w bardziej turystycznych miejscach to wiadomo że lepiej dmuchać na zimne.
Tak dla porównania, w Portugalii wszedzie chodziłem z telefonem w ręce z nawigacją albo kładłem na stoliku w restauracji na zewnątrz, a