Wpis z mikrobloga

Motomirki #motoryzacja #autoserwis #renault czy czujnik poziomu płynu hamulcowego ze zbiorniczka jak na zdjęciu się jakoś wyciąga celem reperacji/wymiany, czy zbiorniczek wraz z czujnikiem się wymienia tylko w całości?

Mam uszkodzony, alarm mi wywala co chwila, przy każdym zanurkowaniu przodu pojazdu (np. przy mocniejszym hamowaniu) albo nawet przy zjeździe ze wzniesienia (i tak, na pewno chodzi o czujnik, jego odłączenie całkowicie niweluje problem). Tam widać jakiś zatrzask, usiłowałem go podważać, ale to czarne ani drgnie, nawet nie sprawia wrażenia, by się w tym gnieździe ruszało.
Jarek_P - Motomirki #motoryzacja #autoserwis #renault czy czujnik poziomu płynu hamul...

źródło: comment_16526210844rchn1usAu0qoGNWGhLMRE.jpg

Pobierz
  • 20
@stefan_pmp: no zlituj się :)
Płyn ma prawidłowy poziom, blisko kreski "max". Gdy go przeleję powyżej max, to jest przez jakiś czas dobrze, ale ten zbiorniczek wyraźnie nie lubi być przepełniony, bo po pewnym czasie płynu ubywa do poziomu mniej więcej max (podejrzewam, że w korku jest jakieś odpowietrzenie i przy przepełnionym zbiorniku on tamtędy spierdziela) i problem wraca. Temat mam przećwiczony już kilkakrotnie, bo jeżdżę z tym problemem już z
@marek22: ok, wygląda interesująco, jeszcze napisz, gdzie to znalazłeś :)
Tylko, że to wygląda jedynie na część czujnika. Tak jak jest, te elektrody by nawet nie sięgały do płynu (to jest w poziomie ponad górą zbiorniczka), więc albo to współdziała z jakimś pływaczkiem albo dodatkowymi elektrodami w zbiorniku.
@marek22: dzięki, ale wygląda na samo gniazdo. Nowego takiego zbiorniczka coś nie mogę znaleźć, szrotowe na allegro są, za 50-60zł da się kupić, chyba po prostu wymienię. A staremu z ciekawości zrobię sekcję :)
przy każdym zanurkowaniu przodu pojazdu (np. przy mocniejszym hamowaniu) a


@Jarek_P: Ty weź zawieszenie wymień przy okazji. A co do zbiorniczka, co to za samochód dokładnie? Model/rocznik?
@Jarek_P:

To częsty problem w SC 3 wynikajacy z uszkodzenie szmacianego.podszybia.

Zbiorniczek ktory jest przmocoeany do listwy podszybia nieznacznie sie.opuszcza i powoduje wlaczanie się komunikatu o braku płynu
@ksiak: Scenic III z 2014.
Zawieszenie jest ok, przód nie nurkuje naprawdę, źle to napisałem, chodzi mi o zwykłą bezwładność pojawiającą się przy hamowaniu, na tyle dużą, by płyn w zbiorniczku przechylił się do jego przodu.
@marek22: o paaanie, toś mi teraz perełkę znalazł :) Nawet się nad tym zastanawiałem, czy to nie jest kwestia przechylenia zbiorniczka, ale uznałem, że mocowany sztywno, znaczy tak ma być. Zaraz idę popatrzeć, co z tym da się zrobić.
To częsty problem w SC 3 wynikajacy z uszkodzenie szmacianego.podszybia.


@marek22: faktycznie jest tak, jak na tym forum piszą. Całe to podszybie jest dość wiotkie, a jego opuszczanie powoduje właśnie przechył zbiornika. Szkoda tylko, że na tym forum nie piszą, co z tym zrobić. Bo przecież nie przykleję tego podszybia do szyby, nie podeprę go też w komorze silnika kołeczkiem.
Ale dobrze, że mi to znalazłeś, bo z tego wynika, że
Całe to podszybie jest dość wiotkie, a jego opuszczanie powoduje właśnie przechył zbiornika. Szkoda tylko, że na tym forum nie piszą, co z tym zrobić.


@Jarek_P: może trzeba je po prostu wymienić?
Wejdź sobie na catcar.info i odnajdź numer tego podszybia, następnie zweryfikuj cenę, możesz nawet do ASO zadzwonić i zapytać bo ceny potrafią zaskoczyć na plus jak i minus.
Jeżeli się nie mylę to elementy podszybia które Cię interesują są
@ksiak: @marek22:
z tego, co widzę, to nawet używane kosztuje kilka stów, więc póki co jeszcze sobie wymianę daruję.
Natomiast usztywnienie tego cuda jest tematem do zrobienia. Tematy na forach pobieżnie przejrzałem, najbardziej mi się chyba podoba pomysł z usztywnieniem całości przez umocowanie pod spodem jakiegoś pręta usztywniającego :)
Ewentualnie, ponieważ póki co tylko ten zbiorniczek mi psuje humor, może ograniczę się do zadbania o jego pozycji przez wklejenie za
scenic 3 podszybie forum


@marek22: i co, mają nowe?

z tego, co widzę, to nawet używane kosztuje kilka stów, więc póki co jeszcze sobie wymianę daruję.


@Jarek_P: używki bym nie kupował. Skoro ma tendencje do obwisania to nigdy nie wiesz w jakim stanie i po jakim czasie ta używka będzie taka jak Twoja.
@ksiak: więc tym bardziej nowej za osiem stów nie będę kupował, przynajmniej póki wymiana nie będzie konieczna, bo stary zgnije albo się rozpadnie. Póki co kawałek sztywnej pianki plus klej do przegięcia zbiorniczka, ewentualnie coś do usztywnienia tego gówna wyjdzie taniej :D