Wpis z mikrobloga

Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Wydawnictwo Bellona zapowiada wznowienie jednej z najsłynniejszych książek Niccolo Machiavellego. "Książę" ukaże się 1 czerwca 2022 roku (wg Empiku) albo 28 września 2022 roku (wg Świata Książki). Osobiście nie wiem, której dacie wierzyć ale książka wyjdzie w tym roku ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wydanie w twardej oprawie obejmuje 150 stron. Poniżej okładka i krótko o treści.

Kiedy w roku 1512 Lorenzo de Medici odzyskał władzę w Republice Florenckiej, rozpoczął czystkę, której ofiarą padł sekretarz II Kancelarii Signorii, Niccolo Machiavelli. Straciwszy pracę po czternastu latach wiernej służby republice, Machiavelli zajął się tym, czym para się wielu emerytowanych polityków obecnej doby: został komentatorem politycznym. Nie mogąc występować w telewizji, napisał książkę: Książę - wiekopomne dzieło oskarżane o amoralizm (głównie z powodu maksymy, że "cel uświęca środki") i w istocie rewolucyjne w epoce renesansu, gdyż formułujące obowiązującą do dziś w myśli politycznej tezę, że na arenie politycznej nie ma miejsca na imperatywy moralne i teologiczne


#ksiazkiwhoresbane'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
#ksiazki #czytajzwykopem #bellona #historia #machiavelli
Whoresbane - Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Wydawnictwo Bellona zapowiada wznowi...

źródło: comment_1652596066J8kkRMYFN2oo4qZTmfAn03.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@ali3en: Empik zwykle ma wyłączność na 2 tygodnie, nie spotkałem się jeszcze z trzymiesięcznym okresem.

Przez Twój komentarz nie mogę usunąć babola w nazwisku Ludendorffa, jakimś cudem wkradło się tam "von" a nie powinno ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz