Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy warto próbować jakieś, i jeśli tak, to jakie yerby jeśli nie smakuje mi w sumie żadna herbata? Jedynie gdy dam dużo cytryny i miodu to wtedy jest git. Są jakieś yerby które mają mocno owocowy/słodki smak, że ujdzie bez żadnych dodatków?

#yerbamate
  • 15
@legitscoper: Słodko-owocowy smak to zdecydowanie polecam Ci CBSe Silueta Naranja - zioła, a dokładniej poleo tworzy słodką otoczkę, dla dość intensywnej pomarańczy.

Drugi typ, całkiem inny, którego warto spróbować w twoim przypadku to Laranjeiras Ananas Mięta - mało czuć w tym yerby, a sporo ananasa z odświeżającą miętową nutą.

https://dobreziele.pl/sklep/yerba-mate/z-dodatkami/cbse-silueta-naranja-500g

https://dobreziele.pl/sklep/yerba-mate/z-dodatkami/laranjeiras-ananas-mieta-500g

Pamiętaj też o zasadach parzenia - najlepiej z kopczykiem, zalane wodą 70-80 stopni i najlepiej w małym naczynku, tak 3/4
@legitscoper: Wymienione susze dobrze się sprawdzą w formie terere, czyli yerby na zimno. A co do techniki parzenia, to przy terere faktycznie większe naczynko ma sens i kopiec nie jest konieczny, tylko wtedy polecam na dno naczynka wsypać kostki lodu, w to wsadzić rurkę i dopiero nasypać susz i zalać wodą. Lód wzmocni parzenie naparu i dodatkowo pomoże w filtracji. Przy parzeniu terere warto też dłużej poczekać po pierwszym zalaniu (nawet
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DobreZielePL: kupiłem taki miks na allegro, i tak, yaguar Cherry Lady nie ma w ogóle wyczuwalnej wiśni, tylko lekki kwas. Verda Mate Ananas, ma mocny zapach ananasa ale czy to w formie zwykłej czy terere nie czuć go w ogóle, musiałem się wspomóc sokiem z cytryny by było to zdatne do picia. Czy wymienione przez Ciebie te 2 typy byłyby lepsze? Czy może źle akurat z tymi trafiłem? Bo tak 500g
@legitscoper: Ciężko mi odnieść się do wymienionych przez Ciebie yerb, gdyż nie piłem tych smaków - ogólnie nie pijamy yerb tego producenta. Więcej na ten temat mogą powiedzieć inne Mirki ;)

Ale bazując na wiedzy na temat tych suszy, to zdecydowanie prawdziwe yerby z Ameryki Południowej mają bardziej dopracowany smak, więc Laranjeiras Ananas Mięta ma faktycznie mocno wyczuwalny ananasek z miętową świeżością. Natomiast CBSe Silueta Naranja jest suszem argentyńskim, a nie