Wpis z mikrobloga

Dobra Mirki, nie miałem ojca co by mnie nauczył wszystkiego, ale mam internet więc naucze się sam. Czy żeby przykręcić drewnianą łatę do betonu muszę najpierw nawiercic otwór wiertłem? Myślałem zę wezmę wkręta i normalnie nim przewierce sie przez łate 4cm i wwierce w beton. Ale mi wkręt w łacie utkną i sie wkrętarka zaczeła blokować. Wkręt wygląda jak do drewna, pozbierałem na budowie po dekarzach. Helpunku #remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 5
@karol-domanski33: raczej gwóźdź w beton słabo wchodzi a nawet jak to nie będzie dobrze trzymać i przy "przesuwaniu" folii jak będziesz wchodził może Ci lata na głowę spaść. Najlepiej to tak jak kolega pisał, nawiercić w betonie i drewnie otwór i kółkiem rozporowym(taki z plastikowa nakładka) przymocować
@karol-domanski33: Wiercisz wiertłem do drewna odpowiednią ilość otworów w łacie. Przykladasz w docelowe miejsce, poziomujesz i znaczysz w betonie punkty (np jakimś zużytym wiertłem).

Wiercisz SDSem w betonie, wkładasz kołki (fi8, fi10) - zależy jakie to duże. Dobierasz wkręty równe grubość materiału+długość kołka, prosisz kogoś żeby Ci potrzymał, wkręcasz skrajne, sprawdzasz poziom, wkręcasz pozostałe i gotowe.