Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 67
@MrBeast: Właśnie mnie ostatnio kumpel prosił żebym mu jakieś wozidło znalazł na pierwsze auto tak do 8k. Po godzinie przeglądania ogłoszeń miałem taką minę ( _)
  • Odpowiedz
@nick230: bardziej mi chodzi o to miałeś powiedzmy w szufladzie 50k pln które leżało, kupiłeś samochód, jeździłeś 3 lata, sprzedałeś i dalej masz 50k w szufladzie.
Więc jeśli miało leżeć tam te 3 lata i tracić na wartości to straciło w inny sposób ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ryba994: nikt nie ma zamiaru kupować auta by na nim zarabiać, jeśli max 2 lata temu kupiłeś samochód za pieniadze które i tak leżały to sobie z niego korzystasz za darmo
  • Odpowiedz
@MrBeast: Ja właśnie robię cesję. Rata mi wzrosła o jakieś 400zł. W sumie aż taki problem to nie jest, bardziej chcę się uwolnić od zobowiązań. No i jestem skazany na jazde po dziurawych drogach Łodzi. Rozum wygrał z sercem i przesiadam się do Tipo (golas, 3 latek, 40k nalotu).
Kupiłem mega okazyjnie go grubo ponizej rynkowych cen. Przy dobrych lotach przejeżdże nim ze 3-4 lata bez wkładu i sprzedam za tyle,
  • Odpowiedz
@jabulani: szykuj po 300 zł na amory przód za sztukę (są dostępne tylko wysokie półki). Tył ciut tańszy bo jakieś 150 od sztuki. W tym tygodniu sprzedałem komplet przód + tył i innemu klientowi tylko tył. Auta z 2018 i 2019, przejechane poniżej 100k, tu i tu pierwszy właściciel. Jakiś kosmos gównolit tam teraz wkładają do tych aut.
  • Odpowiedz
( ͡° ͜ʖ ͡°) 2 lata temu kupiłem samochód i bym sprzedał teraz za tyle samo co kupiłem


@MrBeast: To trochę tak jak wszyscy co kupili auto w podobnym okresie. Problem w tym, że jak sprzedasz dziś to auto, to zostaniesz bez auta. A jak kupisz inne, to będziesz stratny jak każdy.
  • Odpowiedz
@BShKF: z nieruchomościami podobnie, #!$%@?, że zarobisz ale żeby kupić podobny metraż w podobnej okolicy zapłacisz więcej niż kiedyś
  • Odpowiedz
@MrBeast: no i? Ja kupilam 8 lat temu i sprzedalam drozej niz kupilam - troche odrestaurowalam to fakt, ale i tak byl totalny grat. Poszedl na zlom jaki rok po zakupie przez nowego wlasciciela - w sumie sie zdziwilam, ze tak szybko. Bo dosyc niezle jezdzil.
  • Odpowiedz
  • 2
@paczelok: Dlaczego? Tanim kosztem jeździsz nowym autem. Samochody tracą na wartości a przynajmniej tak było tyle samo ile płacisz raty leasingu.
Powiedzmy nowe auto w salonie 200k.
Przez 2 lata zapłacisz 24 raty po 2000zl.
Albo wydasz jednorazowo 200k.
Po 2 latach auto warte 150k.
oddajesz samochód po leasingu i nie masz nic. Straciłeś 50k pln.
Ale kupując za gotówkę i sprzedając po 2 latach tez tracisz 50k pln. Wiec na
  • Odpowiedz
@MrBeast: po ch wydawać 200k na auto jak za tą cenę masz jedno auto i kilka używanych motorów na miasto i poza miastem

nawet na łódkę ci starczy

serio auto to nie jedyna zabawka którą warto mieć
  • Odpowiedz