Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu na jednej z fejbukowych grup (będę cytować tu tą historię) ktoś zamieścił historię tajemnicy projektu Barbary Santany - dziwnej Pani ze Szwecji, więc zamieszczam tu, żeby nie zginęło w czeluściach internetu (na jutub mnie nie stać):

"(...) odkrycie nastąpiło za pomocą książki telefonicznej i powiązaniach w social mediach, autor posta dotarł "do wszystkich podstawowych informacji o tej tajemnicznej osobie. W tym do rodziny, powiązań i zdjęć spoza YouTube.

Po ujawnieniu niniejszych informacji skontaktował się ze mną jedna z osób powiązanych z twórcą projektu, który dokładnie opowiedział mi o tym czym zajmowała się Barbara Santana oraz jaki był cel jej wykorzystania do celów filmików w Internecie.

Barbara Santana większość czasu spędzała w pracy, oprócz kotów nie miała nikogo kto by się nią zajmował. W związku z tym zaangażowała się w szukanie rzeczy w Internecie, gdzie znalazła przychylne sobie grono Twórców.
W tym jednego, który to wszystko zaczął - Mistrza, artystę Jakuba Paprockiego, który idealnie wpasował się w psychodeliczny styl Barbary Santany. Na co dzień oprócz sztuki zajmował się pracą w ambasadzie Polski w KRLD, Z wykształcenia historyk, biegle mówił w językach azjatyckich. Natomiast to co go wyróżniało to pozwalanie sobie na wszystko, w tym na takie rzeczy za które zwykły turysta trafiłby do obozu. Natomiast sama jego twórczość - równie nienormalna i psychodeliczna co Barbara Santana, pozwoliła mu na rozpoczęcie nowego etapu w twórczości - rozpromowanie starszej, dziwnej pani ze Szwecji. W związku z tym założył fanpage artystyczny na Facebooku i współpracował z BS w celu lepszego jej rozpoznania w Internecie. Udało się, Santana się przebiła i zdobyła dużą popularność, a dziwaczny styl sztuki tworzonej na bazie jej twórczości został do dzisiaj. Tym jednak co nie zostało to sam Mistrz, który po powrocie do Polski z Korei Północnej popadł w depresję i popełnił samobójstwo. Nie wiem co działo się po tym momencie. Ewidentnie konto na Facebooku Barbary Santany zostało przejęte przez bota, na YouTube nie ma nowych filmów, a sami Twórcy przestali być aktywni. Na największym fanpagu - Barbara Santana - nie widać już praktycznie żadnej aktywności."

W poście było jeszcze zdjęcie na co owy Jakub sobie pozwalał oraz jego zdjęcie.

#barbarasantana #internet #youtube
  • 3