Wpis z mikrobloga

Mircy, mam takie urządzenie jak Asustor NAS AT1002T i zastanawiam się czy można go jakoś użyć jako backup systemu dla głównego serwera? Chodzi o to żeby w razie awarii serwera można było przez czas jego naprawy pracować, z mniejszą wydajnością i gorzej, ale żeby móc to robić w ogóle?

Mam serwer którego główną funkcją jest utrzymywanie aplikacji teamworkowej i agregowanie plików, potrzebuję rozwiązania które może go tymczasowo zastąpić, ale nie chcę w tej chwili kupować drugiego serwera żeby przeczekać czas ewentualnej naprawy, wiem że w dalszej perspektywie warto kupić słabszy serwer na takie sytuacje, ale nie ma kasy na to, a nie chce kupować czegoś z najniższej półki co będzie trzeba wymienić za 5 miesięcy jeśli mogę do tego użyć coś co już mamy w biurze.

Wiem, że najlepiej zrobić raz a porządnie, ale finansowo jest to bardzo ciężkie.

#nas #serwery #siecikomputerowe #bazydanych #windowsserver
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@miesnakrowa: A jakich informacji trzeba żeby rozważyć głębiej opcję "kto wie"?

Oczywiście nie będę tego robić bez pomocy z zewnątrz, chodzi tylko o możliwość sprzętu i czy jest sens rozważania takiego rozwiązania tymczasowego.
Bo awaria serwera w najlepszym wypadku oznacza 3 dniowy przestój w funkcjonowaniu firmy, z jednej strony przydałoby się porządne rozwiązanie, ale z drugiej firma która chce nam je sprzedać chce robić kompleksowo coś co wydaje się być
  • Odpowiedz
@BDLK_IMPRTR: Podpowiedz co za overkill oni proponują.(tak z ciekawości pytam)
Nie wydaje mi się aby ten asustore pociągnął cokolwiek poza swoim softem do backupu.
Jak się da można na niego zrobić backup systemu z serwera i go w razie awarii przywrócić (może nawet na jakimś zwykłym PC skoro mniejsza wydajność chodzi w grę), ale na pewno nie pracować po przełączeniu się.

Gdybym musiał coś ulepić z tego co mam bez
  • Odpowiedz