Wpis z mikrobloga

W domu rodziców muszę pomalować pordzewiałe ogrodzenie (ponad 100m). Jest to druciana siatka w takich ramkach z kątowników. Widzę sporo rdzy i kilka warstw farby. Wszystko się łuszczy. Zacząłem rzeźbić skrobakami i szczotką drucianą, ale widzę, że sporo roboty z tym będzie. Czy kątówka ze szczotką drucianą dałaby radę? Może jakaś z regulacją obrotów była by odpowiednia, aby silnik nie zaczął się natychmiast grzać?

#remont #budownictwo #remontujzwykopem
Pobierz jarecki123 - W domu rodziców muszę pomalować pordzewiałe ogrodzenie (ponad 100m). Jes...
źródło: comment_1652248745rNd6zLkEaT2W9IFLJ109XY.jpg
  • 70
@jarecki123: to już bym prędzej kupił jakaś biedawiertarkę do zajechania - szlifierką tylko grube rzeczy i na pewno nie szczotką na takiej skomplikowanej płaszczyźnie jak ogrodzenie - co innego jakbyś blachę czyścił z rdzy
@powaznyczlowiek: Parę lat temu była próbowana wiertarka. Nawet chyba ta stara Celma co jest w domu (bez regulacji obrotów). I zaczeła się momentalnie przegrzewać. Tej siatki to urządzeniem raczej nie będę traktował. Tam gdzie jeszcze bardziej farba wisi to spróbuję druciakiem przejechać. Jak po tym malowaniu znowu zacznie odłazić to już chyba samą siatkę lepiej wymienić :)
@wujogm: Wczoraj jakiś ziomek z wioski przystanał i zaczął mnie namawiać na farbę w sprayu. Tak na chłopski rozum to faktycznie sporo pójdzie w powietrze. Chyba ostatecznie skończy się na malowaniu pędzlem :)
@powaznyczlowiek: Zapewne część by się udało usunąć. Musiałbym znaleźć kogoś kto wypożyczy. Spróbuję najpierw szlifierką z większym druciakiem. Myślę, że to może być ostatnie malowanie. Następnym razem lepiej będzie już wymienić starocia z tyloma warstwami farby :)
@SillyWombat: Nie sprawdzałem jeszcze cen siatki powlekanej. Pytanie ile wytrzyma ta powłoka. Nawet jakbym wziął gołą siatką to pierwsze malowanie na długo powinno wystarczyć. Poszukam ewentualnie rąk do pomocy :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jarecki123: o stary, miałem nadzieję że masz inna z opisu. Tego się nie opłaca robić bo więcej wydasz na prąd, szczotkę i na silnik szlifierki niż na nowa siatkę. Nie mówiąc już o czasie robocizny jak i trwałości rozwiązania. A gdzie jeszcze koszty zabezpieczenia i malowania.