Wpis z mikrobloga

@helmutrura: ostatnio niedźwiedzica z młodymi była w Ratawnicy koło Zboisk (Pogórze Bukowskie). Ale widziałem tylko ślady. A tak to osobiście parę lat temu spotkałem wilka w Górach Słonnych (Biała Góra, Sanok), spojrzał tylko na mnie i pobiegł dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@helmutrura Nie, ale łapki i świeże guano dosyć często. Na trasie z Krywe do Tworylne i w okolicy Studenne. Widzialem jeszcze podobno wilka (jestem sceptyczny czy to 100 proc wilk ale tak mówili właściciele kwater) takiego odłączonego od stada samotnika, który trzymał się blisko zabudowan w Stuposianach. Może stary albo jakiś chory
  • Odpowiedz
@helmutrura: w Starym Smokowcu odchody wczesnie rano na srodku bocznej drogi (ewidentnie niedzwiedzia-wielkosc i borowki ;)), raz jak wychodzilismy skrótem na szlak w Tatrzanskiej Lomnicy to cos obok sciezki w lasku z pol metra od nas, bardzo zadudnilo i "ciezkim" krokiem odeszlo (moze odpoczywal ( ͡º ͜ʖ͡º), a nie byl to dzwiek kopytnych bo jelenia duzego tez zdazylo sie nam spotkac, a ten to nie byl
  • Odpowiedz
@helmutrura: w tamtym roku na Słowacji w Tatrach Zachodnich, w Rackovej dolinie. Prawie wlazłem mu na plecy. Siedział w jagodzinach przy szlaku. Gdyby się nie poruszył, to bym go nie zauważył - dzieliło nas z 30-50m
  • Odpowiedz